Obrovská tragédia v Prahe. Matka bodla do hrude 9-ročného syna

28.08.2019 19:15 Noviny.sk Krimi

Obrovská tragédia v Prahe. Matka bodla do hrude 9-ročného syna

PRAHA / Policajti v pondelok večer uzavreli oblasť okolo jedného z tamojších domov a na miesto dorazili záchranári. Matka tam totiž bodla priamo do hrude svojho 9-ročného syna.

Matka sa po strašnom incidente pokúsila spáchať samovraždu, to sa jej nakoniec ale nepodarilo a s bodno reznými ranami ju previezli záchranári do nemocnice. Na mieste síce boli ako prví policajti, dokonca s defibrilátorom, zachrániť život chlapca už sa im ale nepodarilo. Záchranárov tak vystriedali kriminalisti z oddelenia vrážd na čele s ich šéfom Josefom Marešom. 

"Bola veľmi milá, to dieťa tiež. Boli sme dohodnutí, že pôjdeme na niečo dobré, alebo že si tu spravíme piknik, vôbec nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mohlo takéto niečo stať," prezradila suseda, ktorá poznala podozrivú ženu zo všetkých susedov najlepšie. Podľa nej so synom mala pekný harmonický vzťah. 

Žena sa nedávno vraj ešte pýšila, že synovi kúpila novú posteľ. Podľa susedy sa 9-ročný chlapec vrátil v nedeľu z výletu na chalupe. Pred samotnou vraždou mala do bytu utekať babka chlapca, matka zadržanej. "Vedela, že sa niečo stalo, prišla s tým vedomím, aby sme zavolali políciu, že sa niečo stalo. Ja neviem, kto jej to mohol povedať či ten chlapec..ťažko povedať?" pokračuje suseda. 

Hrozný čin si nik nedokáže vysvetliť. Detektívi sa preto aktuálne zaujímajú o duševné zdravie zadržanej ženy. "Zrejme šlo o psychotickú poruchu, ak už vplyvom ťažkej duševnej choroby alebo to mohli spôsobiť drogy. Tí ľudia potom konajú pod vplyvom bludu," vraví psychiatrička Džamila Stehlíková. 

Matka chlapca žila predtým v Rokycanoch. "Mne sa zdá, že vypadá ako feťáčka. Ja som ju videla odtiaľto odchádzať a pozerala nám do schránok," povedala bývalá suseda. Televízia Prima zistila, že na zoznam prečítaných kníh na svojom internetovom profile uviedla aj knihu s názvom Toxická psychóza. "Vrámci vyšetrovania kriminalisti budú zisťovať jej zdravotný stav v dobe spáchanie trestného činu, ale bude ich zaujímať aj to, či nebola užívateľkou drog," informuje hovorca českej polície Jan Daněk. 

Žena zatiaľ stále nebola obvinená. A tak sa nestane, dokým ju polícia nevypočuje. 

Zdroj: noviny.sk/FTV PRIMA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:35 Profesionáli II.
20:25 OKTAGON UNDERGROUND - FINÁLE
01:45 Farba pleti
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti II.
21:00 Dr. House VIII.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:20 S láskou, Rosie
20:15 Tulák
22:05 V utajení