Kuriérska dodávka vrazila do kočíka. Otca pri náraze odhodilo a dieťa prevrhlo

Kuriérska dodávka vrazila do kočíka. Otca pri náraze odhodilo a dieťa prevrhlo

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Iba polročné dieťa vypadlo po nehode z kočiara na chodník. Otec vzal svoju dcérku na prechádzku a na sídlisku do nich pri cúvaní narazila dodávka kuriérskej spoločnosti.

"Nešiel určite pomaličky, na to žeby mal cúvať, by mal ísť pomaly. A ten pán sa nahýňal nad vaničkou, niečo možno robil s dieťaťom," opisuje nehodu svedkyňa nehody Lucia. 

Otec bol otočený chrbtom ku cúvajúcej dodávke. Lucia tušila, že sa môže stať nešťastie. Keďže to sledovala z bytu, jej krik by aj tak nik nepočul, potom prišla rana nárazu. "Som si povedala, preboha ten pán dostane pecku, ho zrazí. No a v tom bola pecka a dosť. Ten pán dostal pecku a ho odhodilo. Bolo to úplne počuť, že telo o plech," skonštatovala Lucia. 

"Vodič cúval s nákladným motorovým vozidlom, pričom sa pravdepodobne plne nevenoval vedeniu vozidla a nevšimol si chodca, ktorý tlačil kočiar s dieťaťom a zadnou časťou vozidla narazil do chodca. Chodec po náraze spadol na chodník, kočiar sa prevrátil a dieťa vypadlo na chodník," informuje Jana Mésarová, hovorkyňa KR PZ Košice. 

Ako prvý po nehode pomáhal detský lekár

V objekte má ambulanciu detský lekár, ten bol po ruke ako prvý. Potom zranené dieťa odovzdal záchranárom. 6-mesačné dievča bolo podľa jej otca pri vedomí a plakalo. Ľahšie zranenia ruky mal aj zrazený muž, zrejme od pádu na zem. Záchranári dieťa skontrolovali, nemalo žiadne viditeľné poranenia. No vzali ho do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Tam sa to podľa polície zaobišlo s jednorázovým ošetrením."Keďže je tu detské ihrisko, tak to je masaker. Tu je taký pohyb, že dovidenia," poznamenal obyvateľ sídliska Marek. 

Chodník, na ktorom sa nehoda udiala, je podľa obyvateľov sídliska veľmi frekventovaný. Často ho využívajú aj vodiči, pričom naň neplatí žiadna výnimka, ktorá by povoľovala inak zakázaný vjazd. Podobná nehoda tu podľa Novovešťanov bola iba otázkou času. "Kuriéri tu chodia stále, lebo tu je lekáreň - lekári po krv a také veci. Po tom chodníku sa bežne jazdí," dodal Marek. 

Po smrtiacej búrke v Tatrách sú stále nezvestní traja ľudia. Záchranári ich hľadajú. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:00 INKOGNITO
14:00 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
15:45 IQ TAXI
13:30 Simpsonovci IV.
14:00 Simpsonovci IV.
14:30 UHÁDNI MÔJ VEK
13:05 Kosti IX.
14:05 Vražedné čísla III.
15:05 Vražedné čísla IV.
13:50 Volám sa Caillou V.
14:15 Medzi nami zvieratkami
14:20 Rybičky Flip a Flap
13:20 Jezdkyně
15:10 Sedmilhář
16:50 Prázdniny!