Na faru sa vlámal teológ. Za krádež ho súd poslal rovno do väzenia

Na faru sa vlámal teológ. Za krádež ho súd poslal rovno do väzenia

STAKČÍN / Teológ, s viac ako dvomi promile, sa vlámal na faru pravo-slávneho kňaza. Okrem iného si tam zdriemol na posteli a neskôr z fary odišiel bosý. Ukradol však note-book a preto si vo štvrtok tento 46-ročný muž vypočul rozsudok.

Stalo sa to na zelený štvrtok, pred Veľkou nocou. 46- ročný Bohumil sa na faru dostal cez okno. Pravoslávny duchovný hovorí, že zmizol iba notebook. Ten sa ale dodnes nenašiel. Muža s viac ako dvomi promile policajti zadržali o 40 kilometrov ďalej pri obci Koškovce. "Poverený príslušník PZ v Snine začal trestné stíhanie pre trestný čin krádeže a porušovanie domovej slobody," približuje Jana Ligdayová, hovorkyňa KR PZ Prešov. 

Podľa informácií TV JOJ je muž vyštudovaným kňazom, no vysvätený nikdy nebol. Rozhodnutím sudcu pre prípravné konanie bol ešte v apríli vzatý do väzby. "Na základe dôvodnej obavy, že by mohol ujsť alebo sa skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo by mohol pokračovať v trestnej činnosti," zhodnotila hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová. 

Vo štvrtok sa obžalovaný muž postavil pred sudcu Okresného súdu v Humennom. "Sudca Okresného súdu v Humennom uznal obžalovaného za vinného pre prečin porušovanie domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže, za čo mu uložil trest odňatia slobody v trvaní 7 mesiacov so zaradením pre výkon uloženého trestu do ústavu na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Rozsudok Okresného súdu v Humennom je dnešným dňom právoplatný," vyjadrila sa hovorkyňa Krajského súdu v Prešove Ivana Petrufová. 

Policajti z Liptovského Mikuláša vyšetrujú bizarnú krádež. Zlodej sa ulakomil na náhrobný kameň. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:30 PRESTRETÉ
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:55 Simpsonovci VIII.
17:25 Simpsonovci VIII.
17:50 Kosti VI.
16:55 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
19:05 Ochrana svedkov III.
17:00 Rapotáčik 2
17:10 Maxipes Fík
17:15 Máša a medveď II.
16:55 Příšerky z vesmíru
18:30 Životy svatých 2/2
20:15 Dobrodruh Flynn