Naháňačka pri bratislavskom obchvate. Policajti zadržali skupiny mladých migrantov

Naháňačka pri bratislavskom obchvate. Policajti zadržali skupiny mladých migrantov

BRATISLAVA / V blízkosti bratislavského obchvatu sa odohrala naháňačka medzi policajtmi a skupinou migrantov. Zatiaľ nie je známe, ako sa na Slovensko dostali. Rovnako, zatiaľ, nie je známe odkiaľ pochádzajú. Podľa informácií TV JOJ ich policajti zadržali pri obchvate na viacerých miestach. Polícia na poludnie ešte prehľadávala okolie, či nenájdu ďalších. Podľa informácií televízie JOJ mala skupinka namierené do Rakúska.

Podľa našich informácií ide o dve skupinky. Prvú skupinu mladých mužov polícia zadržala približne kilometer pred mostom Lafranconi neďaleko petržalského nadjazdu Bratská. Ďalších zadržali pri diaľnici D2 pár kilometrov za Jarovcami. "Môžeme potvrdiť, že dnes okolo poludnia zadržali policajti v Bratislave pri diaľnici D2 11 nelegálnych migrantov. Ďalších šiestich cudzincov zadržali kolegovia v Rakúsku," informovala polícia. 

"Podľa prvotných informácií ide o Afgáncov do 30 rokov, ženy ani deti medzi nimi neboli. S rakúskymi kolegami intenzívne komunikujeme, viac informácií budeme môcť poskytnúť, až keď to procesná situácia dovolí," informovala policajná hovorkyňa Jana Balogová. 

Na miesto sa dostavili aj policajti z odboru Hraničnej a Cudzineckej polície, ktorí s utečencami popoludní vykonali všetky potrebné úkony a odviezli ich do špeciálneho pracoviska. Tam im zobrali otlačky prstov a vypočuli ich.To, či budú z krajiny vyhostení alebo požiadajú o azyl, bude známe neskôr.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:40 Súdna sieň
15:30 Súdna sieň
14:00 Dr. Dokonalý
15:00 Profesionáli II.
15:55 Simpsonovci XXVIII.
14:10 Dr. House VIII.
15:10 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
16:10 Vražedné Miami
14:25 Sníček
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
12:55 Mia a bílý lev
14:45 Dámský klub
16:40 Kuchař srdcem