Dávid Sz., ktorý mal predať samopaly určené na pripravovanú vraždu prokurátorov, ide do väzby

Dávid Sz., ktorý mal predať samopaly určené na pripravovanú vraždu prokurátorov, ide do väzby

KOMÁRNO / Súd v nedeľu rozhodoval o väzobnom stíhaní Dávida Sz. Toho zadržali elitní policajti z NAKA v piatok vo Veľkom Cetíne v okrese Nitra. Práve Dávid, podľa obvinení zabezpečil a predal dva kusy samopalov. Podľa zdroja televízie JOJ sa k tomu aj priznal. Na krku má trestný čin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Podľa informácií TV JOJ táto policajná akcia súvisí aj s plánom zavraždiť prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho.

V nedeľu na Okresnom súde v Komárne rozhodovali o väzobnom stíhaní pre Dávida Sz., ktorý podľa obvinení zabezpečil a predal dva kusy samopalov. O tretej začalo rozhodovanie o jeho väzobnom stíhaní. Sudca návrhu na vzatie do väzby vyhovel. Dávid sa ale odvolal. "Súd v plnom rozsahu vyhovel návrhu prokuratúry, zobral obvineného do väzby, z dôvodu kolúznej a preventívnej väzby, prokuratúra sa vzdala práva podať sťažnosť, obvinený podal sťažnosť," potvrdil prokurátor špeciálnej prokuratúry. 

U muža, ktorý mal predať samopaly urobili v piatok po vypočutí policajti domovú prehliadku. Zdržali sa tam až do večera. Okrem iného z miesta odniesli aj osobné auto, ktoré naložili na odťahovku. Potom elitní policajti odviezli v putách aj Dávida.

Ide o jedného z dvojice mužov zadržaných počas razie s krycím názvom Virtuóz. Dávid z Cetína mal údajne Komárňanovi Adamovi, ktorý pracuje ako právnický koncipient, predať najprv jeden samopal s tlmičom, a keď zistili, že sa zasekáva, tak mu za rovnakú sumu, dva a pol tisíc eur, predal aj druhý. Kým Adam z Komárna je po priznaní stíhaný na slobode, Dávid, u ktorého po domovej prehliadke našli nelegálne držanú zbraň, náboje a marihuanu si dnes po dvoch hodinách vypočul verdikt.

Zbrane mali byť určené na vraždu prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho. Alena Zsuzsuová opäť aj v tomto prípade figurovala ako sprostredkovateľka objednávky vrážd. "Vyšetrovateľ NAKA na základe dôkaznej situácie vzniesol obvinenie piatim osobám a to Tomáš Sz., Alena Zs., Zoltán A., Adam H. a Dávid Sz. za spáchanie zločinu nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami," dodala Denisa Baloghová. 

Pozrite si súvisiacu reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
09:45 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
09:00 Kosti V.
09:55 Kosti V.
08:05 POLICAJTI V AKCII
09:30 Prvé oddelenie II.
09:50 Prvé oddelenie II.
08:05 Okido I.
08:20 Viking Vicky
08:35 Máša a medveď I.
07:05 Čarodějovy hodiny
09:05 Angele a Tony
10:35 Arthur a souboj dvou světů