Exposlanec národnej rady skončil v policajnej cele. Šoféroval pod vplyvom alkoholu

Exposlanec národnej rady skončil v policajnej cele. Šoféroval pod vplyvom alkoholu

BANSKÁ BYSTRICA / Exposlanec Národnej rady SR Peter Muránsky skončil v policajnej cele. Bývalý banskobystrický politik podľa polície šoféroval pod vplyvom alkoholu. Keďže išlo o viac ako jedno promile, odviezli ho rovno na policajné oddelenie.

Počas bežnej policajnej kontroly zastavila hliadka skoro ráno osobné auto, v ktorom sedel bývalý poslanec národnej rady. Bol na ceste v obci Tajov smerom na Králiky. Exposlanca vyzvali na dychovú skúšku, ktorej výsledok bol pozitívny. Podľa polície išlo o hodnotu 1,21 promile. Ďalej tak už v jazde pokračovať nemohol.

Auto zostalo zaparkované pri krajnici a Petra Muránskeho policajti odviedli najskôr na vyšetrenie do nemocnice a následne na policajné oddelenie. Skončil v policajnej cele s obvinením na krku. Za jazdu pod vplyvom alkoholu ho vyšetrovateľ obvinil z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. O treste  rozhodoval súd v superrýchlom konaní.

Peter Muránsky dostal 800 eurový peňažný trest a na rok prišiel o vodičský preukaz. Zo súdu odišiel bez vyjadrenia, zrejme zadným vchodom. Ešte v roku 2013 ho ako aktívneho politika takpovediac preslávili pamätné tri poháriky whisky, ktoré vypil pred hlasovaním v národnej rade. Vtedy dokonca zložil aj funkciu krajského predsedu KDH.

Exposlanec sa tak zaradil do priam alarmujúcej štatistiky banskobystrických policajtov. "V uplynulom týždni 59 alkoholov, z toho 11 vodičov obvinených," uviedla policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:10 18 ROKOV S TV JOJ
18:40 Áno, šéfe USA I.
19:30 KINOSÁLA
19:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:50 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
21:00 Klamári II.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta
20:15 Za hranici
22:10 Nečekaná hrozba