Súd v Žiline rozhodol o väzbe pre 16-ročné dievča, ktoré je obvinené z vraždy kamaráta

Súd v Žiline rozhodol o väzbe pre 16-ročné dievča, ktoré je obvinené z vraždy kamaráta

ŽILINA / Vo štvrtok doobeda súd v Žiline rozhodol, že 16-ročná Judita, ktorú v pondelok vyšetrovateľ obvinil z vraždy jej kamaráta Tomáša, pôjde do väzby.

"Sudca rozhodol o vzatí do vyšetrovacej väzby mladistvej, ktorú polícia obvinila z vraždy 16-ročného chlapca v Žiline. Podnet na návrh na vzatie do väzby podal policajný vyšetrovateľ," informovala polícia na svojej stránke. 

​Juditu pred sudcu Okresného súdi v Žiline predviedli v sprievode ozbrojenej eskorty. Prokurátor pre ňu navrhol väzbu. Obhajca školáčky žiadal nahradenie väzby dohľadom probačného úradníka, písomným sľubom finančnou zárukou ako aj monitorovacím zariadením. Túto alternatívu sudca zamietol a dievča policajti z pohotovostnej motorizovanej jednotky zo súdu v čiernej dodávke odviezli rovno do vyšetrovacej väzby v Žiline. Obhajoba podala voči rozhodnutiu sťažnosť o ktorej bude rozhodovať krajský súd. 

Podľa obhajcu Judita vinu odmieta. "Nepriznala sa ani sa nevyjadruje k tomuto," vyjadril sa jej obhajca Rastislav Otruba. Či bola ovplyvnená omamnými látkami sa vyjadrovať nechcel. Rodina zavraždeného Tomáša sa s ním naposledy rozlúči už dnes. 

Vyšetrovateľ v pondelok obvinil 16-ročnú Žilinčanku Juditu z obzvlášť závažného zločinu vraždy. K tej došlo na sídlisku Vlčince v byte na šiestom poschodí. Jej spolužiak Tomáš (16) mal na tele množstvo bodných rán. V nemocnici skončilo aj dievča, ktoré malo rezné poranenia na rukách.

​Pôvodne polícia pátrala po neznámom mužovi, ktorý sa mal do bytovky dostať pod zámienkou odpisovania hodín a keď mu mladé dievča otvorilo, mal na ňu zaútočiť. Jej 16-ročný kamarát mal prísť o život pri tom, ako sa ju snažil ochrániť. Zdá sa ale, že táto verzia bola len vymyslená a polícia už pracuje s iným scenárom.

Pozrite si reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:50 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
07:10 Rýchla rota Chipa a Dala
05:10 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
05:40 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
05:30 Hawaii 5.0 VIII.
06:10 Extrémna premena III.
06:55 Extrémna premena III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:40 Ve stínu slávy
08:15 Náhradní plán
09:50 Prázdniny!