Horskí záchranári pátrali po turistovi vo Veľkej Fatre. Šťastný koniec to nemalo

Horskí záchranári pátrali po turistovi vo Veľkej Fatre. Šťastný koniec to nemalo

VEĽKÁ FATRA / Horskí záchranári v pondelok vo Veľkej Fatre pátrali po nezvestnom turistovi. Muž sa vybral na túru ešte v sobotu ráno, domov sa však nevrátil. Do akcie sa zapojilo 10 profesionálnych záchranárov, pomáhali aj psy a vrtuľník z letky ministerstva vnútra.

Ján (46) posielal z túry fotografie. Podľa nich v pondelok horskí záchranári určili presnú trasu, po ktorej išiel."Vydal sa na túru v smere Krížna – Ostredok. Posledná fotka, ktorú posielal v sobotu okolo šiestej večer bola spod Suchého Vrchu," povedal náčelník hasičov Vladimír Šedek. 

​Na základe týchto informácií rozbehli pátraciu akciu. Záchranári vyrazili do terénu z viacerých strán. Predpokladali, že turista sa mohol zraniť pri spiatočnej ceste."Najprv z martinskej strany odišla jedna skupina, ktorá postupovala Necpalskou dolinou a Vrátnou dolinou," opisuje akciu Šedek. 

Ďalší záchranári vyštartovali z Donovál. Pri pátraní pomáhal aj policajný vrtuľník, ktorý ich vyvážal priamo na hrebeň. Potom ako na salaši Pod Suchým našli turistov batoh, okruh pátrania sa zúžil. Turistu sa im napokon podarilo lokalizovať priamo z vrtuľníka. "Záchranári ho zbadali v žľabe pod Suchým, bohužiaľ bez známok života," dodal náčelník hasičov. 

Turistu našli viac ako kilometer od salaša, kde chcel podľa všetkého prečkať noc. Jeho ostatky záchranári v popoludňajších hodinách zviezli k domu horskej služby. Ako presne došlo k tragickému pádu nateraz nie je jasné.

Pred nedávnom došlo vo Veľkej Fatre tiež k tragédii. Turista neprežil pád.Pozrite si reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:20 Súdna sieň
11:05 Aféry II.
09:35 Simpsonovci II.
10:05 Najlepšie svetové videá V.
11:20 Áno, šéfe USA II.
09:15 Prvé oddelenie
09:45 Prvé oddelenie
10:30 Nákupné maniačky
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
08:10 Altamira
09:55 Vášeň mezi řádky
11:55 Divergence