Ženu zbadal rušňovodič ležať v koľajisku. Zrážku s vlakom prežila

21.03.2019 19:07 Noviny.sk Krimi

Ženu zbadal rušňovodič ležať v koľajisku. Zrážku s vlakom prežila

BANSKÁ BYSTRICA / Neuveriteľné šťastie mala 62-ročná žena, ktorá prežila zrážku s vlakom. Stalo sa to v Dubovej neďaleko Brezna. Rušňovodič si všimol ženu ležiacu v koľajisku, no nemohol už včas zastaviť vlak. Ženu so zranením hlavy hospitalizovali na traumatológii v Banskej Bystrici.

Osobný vlak na trati BB - Brezno viezol cestujúcich na Horehronie. Nešťastie sa stalo v blízkosti stanice neďaleko Dubovej. Na rovnom úseku trate si rušňovodič všimol staršiu ženu v koľajisku.

"Šesťdesiatdvaročná žena ležala dolu tvárou," informovala hovorkyňa banskobystrickej polície Mária Faltániová. Zastaviť rozbehnutý vlak už možné nebolo. Keď sa to rušňovodičovi podarilo, bežal sa pozrieť na koľajnice, šokovaný zistil, že žena zrážku s vlakom akoby zázrakom prežila.

Záchranári sa o pacientku postarali, ťažko zranenú s poranením hlavy previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. Lekári ju hospitalizovali na traumatológii. Ako dlho sa bude zo zranení liečiť, ešte známe nie je. Železničná doprava bola po nehode na niekoľko hodín obmedzená. Skomplikovalo to situáciu najmä cestujúcim z vlaku, ktorí uviazli na trati.

Okolnosti zrážky vyšetrujú železniční policajti. Pod nešťastie sa ale podľa polície zrejme podpísal aj alkohol, ktorý u ženy zistili pri odberoch v nemocnici. "Žena bola pod vplyvom alkoholu, začali sme trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví," uviedla hovorkyňa polície. 

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:40 Súdna sieň
19:00 Krimi
17:10 Profesionáli VII.
18:00 Profesionáli VII.
18:50 Fórky, vtipky XXVIII.
17:00 C.S.I.: Kriminálka New York V.
18:00 C.S.I.: Kriminálka New York V.
19:00 Najšpinavšie domácnosti II.
17:25 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
17:40 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
16:50 Všechno musí pryč
18:40 Vánoční show
20:15 Reportér