Polícia v prípade incidentu medzi autobusárom MHD a vodičom auta začala konať

Polícia v prípade incidentu medzi autobusárom MHD a vodičom auta začala konať

BRATISLAVA / Polícia vyšetruje incident medzi vodičom autobusu MHD a vodičom osobného auta, ku ktorému došlo v hlavnom meste. Podľa dopravného podniku došlo k streľbe, tú ale polícia zatiaľ nepotvrdila. Výsledkom je rozbité okno na strane autobusára.

"Akékoľvek informácie, ktoré by mohli prispieť k objasneniu incidentu, prípadne záznam z videokamery umiestnenej vo vozidle, ktorá by zaznamenala priebeh uvedenej udalosti nám môžu občania oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení." 

​Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II intenzívne pracujú na objasnení udalosti. Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva. Poškodením skla autobusu bola Dopravnému podniku Bratislava spôsobená škoda, ktorá bola predbežne vyčíslená na 250 eur.

Po nedorozumení mal vodič osobného vozidla doposiaľ neznámym predmetom poškodiť bočné okno situované na strane vodiča autobusu. V čase poškodenia stál autobus smerujúci do centra mesta pred hranicou križovatky. Následkom poškodenia neznámym predmetom došlo k rozbitiu skla, ktoré ľahko zranilo vodiča autobusu.

​Dopravný podnik však má aj kamerové záznamy z autobusu. Podľa ich slov záznam vyhodnocuje a v najbližších dňoch ho poskytne polícii. Podľa dopravného podniku si vodiči takýto útok za posledných 5 rokov nepamätajú. Pripisujú to zrejme nielen vnútorným, ale aj vonkajším kamerovým systémom. Kým v roku 2015 nemali ani jeden útok na vodiča, o rok neskôr ich bolo až osem. Išlo o tri napadnutia a 5 verbálnych útokov. V rokoch 2017, 2018 nemali ani jeden incident. Polícia začala vo veci konať.

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:30 NOVÉ BÝVANIE
12:55 NA CHALUPE
14:05 Panelák
10:55 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
12:00 MacGyver
13:00 Spravodlivosť v krvi VII.
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:15 Oskar v balóne
10:40 Příběh jedné jízdy
12:35 Jmenuji se Jerry
14:25 Zátah