Podnikateľ Bödör údajne zabezpečoval sledovanie novinárov, vrátane zavraždeného Kuciaka

Podnikateľ Bödör údajne zabezpečoval sledovanie novinárov, vrátane zavraždeného Kuciaka

NITRA / Norbert Bödör mladší, syn majiteľa známej bezpečnostnej služby Bonul, údajne zabezpečoval sledovanie novinárov, vrátane zavraždeného Jána Kuciaka.

Mal mať na starosti technickú i finančnú stránku sledovania. Podľa Hospodárskych novín to polícii povedal bývalý príslušník SIS a Kočnerov spolupracovník Peter Tóth. Získané informácie mali Kočnerovi slúžiť na diskreditáciu novinárov.

Práve v súvislosti s vraždou Jána Kuciaka si Bödöra mladšieho údajne chcela predvolať na výsluch NAKA. On však políciu predbehol a dostavil sa sám bez vyzvania. "Keď budeme mať nejaké dôkazy na to, že tieto úniky informácii idú z prostredia policajného zboru, prijmeme opatrenia, aby sme tomu v budúcnosti zamedzili. Ale nechcem pracovať s domnienkami, budem pracovať s faktami," vyjadrila sa ministerka vnútra Denisa Saková. 

Bödör podozrenia o sledovaní novinárov odmieta a na políciu sa prihlásil sám iba preto, že chce spolupracovať. ​Podľa Denníka N má ale podnikateľ Bödör kľúčové informácie o činnosti polície. Rozhorčilo to aj súčasného policajného prezidenta. Nariadil preto zmeny vo vyšetrovacom tíme. 

"V súvislosti s únikom informácií z vyšetrovacieho spisu je vedené samostatné trestné stíhanie "vo veci", ktoré je realizované príslušnými vyšetrovacími zložkami. Ďalšie podrobnosti v súčasnosti uvádzať nebudeme," uviedla Jana Tökölyová hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry SR. 

Pozrite si reportáž o prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:00 NAŠI IV.
09:30 PRÁZDNINY IV.
09:45 MILÁČIKOVO
07:30 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
08:40 NOVÁ ZÁHRADA
09:40 NA CHALUPE
08:25 Keby bolo keby 2
09:50 Áno, šéfe! USA V.
10:50 Áno, šéfe USA VI.
08:20 Viking Vicky
08:35 Máša a medveď III.
08:40 Máša a medveď III.
07:25 Zkratky ke štěstí
09:15 Až vyjde měsíc
11:05 Dobrodružství Hucka Finna