Policajti prichytili starostu. Šoféroval pod vplyvom obecné auto

Policajti prichytili starostu. Šoféroval pod vplyvom obecné auto

KOLONICA / Starosta obce Kolonica má veľký problém. Policajti ho prichytili šoférovať pod vplyvom alkoholu, navyše na obecnom aute. Pre televíziu JOJ povedal, že chlapi z dediny chceli osláviť, že sa mu narodila vnučka.

Okolo deviatej večer sa starosta na obecnom aute rozhodol ísť skontrolovať, ako chlapi narezali drevo. Ako sám tvrdí, zastavil v krčme a chlapom zobral po pive, lebo sa mu narodila vnučka. Dal si aj on a pobral sa domov. Po ceste ho zastavila policajná hliadka. "Pri dychovej skúške bola 58-ročnému Jánovi nameraná hodnota takmer 0,8 promile," uviedla Jana Ligdayová, hovorkyňa KR PZ Prešov. "Áno, vypil som si pivo, nemal som to urobiť, súhlasím s tým," priznáva Ján Dzoba, starosta obce Kolonica.

Starosta sa k okolnostiam postavil chlapsky a sype si popol na hlavu. Prišiel o vodičák a mrzí ho iba to, že tento priestupok zatieni to dobré, čo pre obec za 18 rokov starostovania urobil. "Postavili sme dom smútku, oddychovú centrálnu zónu pri kostole, parkoviská, cintorín sa opravil, teraz sa stavia hasičská zbrojnica nová a športové ihrisko," vymenoval starosta. 

Polícia udalosť rieši ako priestupok na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Zároveň mu zadržali vodičský preukaz.

Zaujímavé je, že ak by sa rovnaká situácia odohrala na Malte či vo Veľkej Británii, pre vodiča by to problém neznamenalo. "Tam je povolená hranica 0,8, a keďže on nafúkal 0,76 promile, tým pádom by to prešlo úplne bez problémov, narozdiel od nás, kde je nulová tolerancia alkoholu," vysvetlil dopravný konzultant Maroš Palesh. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:50 Harry a Meghan – Kráľovská romanca
11:00 Ladíme 2
13:30 Neserte nám pestúnku
07:45 Bláznivá olympiáda
10:10 Superpolicajti z Miami
12:35 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
08:25 Hľadá sa dom pre milionárov IV.
09:35 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
11:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
09:30 Ruby z dúhy I.
09:50 Knihy od Stonožky
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
07:50 Královský víkend
09:35 Rande naslepo
11:35 Arrietty ze světa půjčovníčků