Muž na Záhorí chcel rozbiť bankomat. Na privolaných policajtov vytiahol nôž, tí tasili zbraň

Muž na Záhorí chcel rozbiť bankomat. Na privolaných policajtov vytiahol nôž, tí tasili zbraň

SENICA / Vandal, ktorý chcel v Senici rozbiť bankomat ohrozoval tamojších mestských policajtov nožom. Hliadka musela vytiahnuť zbraň, ale problémy sa ešte neskončili. Agresívne sa správal aj na obvodnom oddelení a zaútočil na jedného z policajtov.

Do bankomatu v Senici v utorok v neskorých nočných hodinách udieral 26-ročný muž. Mestských policajtov na to upozornil jeden obyvateľov mesta. 

"Okolo jedenástej hodiny večer sme prijali na operačnom oddelení telefonický oznam od občana Senice," uviedol Rastislav Janák, náčelník mestskej polície v Senici.

Hliadka sa urýchlene presunula k miestu určenia a uvidela výtržníka.

Policajti sa bránili zbraňami

"Podľa popisu muža spozorovala asi 100 metrov od bankomatu, načo ho vyzvala, aby zastavil a preukázal svoju totožnosť," uviedol mestský policajt Stanislav Macák.

Muž sa k nim otočil, mal v ruke nôž a vykročil smerom k hliadke. Policajti na svoju obranu museli vybrať zbrane. Muž prestal až po dôraznej výzve a hrozbe zbraňou. Nôž pustil z ruky a ľahol si na zem.

Ako uviedla policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, podozrivý muž sa okrem búchania do automatu mal vyhrážať aj inému mužovi. S nožom v ruke od neho chcel, aby mu dal svoj mobilný telefón. A to nebolo všetko. "Počas vykonávania procesných úkonov, zadržaný muž fyzicky zaútočil na jedného z policajtov," dodala Martina Kredatusová.

Vyšetrovateľ 26-ročného Michalovčana obvinil z lúpeže. "Avšak poškodený po vznesení obvinení zmenil svoju výpoveď a uznesenie bolo prokurátorom zrušené. V súčasnosti je stíhaný na slobode pre útok na verejného činiteľa," uviedla policajná hovorkyňa.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

16:50 NAŠI II.
17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:40 Simpsonovci XXI.
17:10 Simpsonovci XXI.
17:40 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
16:45 Klamári II.
17:45 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
17:05 Macko Uško
17:15 Barbapapa II.
17:25 Agi Bagi
16:15 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
18:00 Tristan a Isolda
20:15 Skutečný Rocky Balboa