Muž na Záhorí chcel rozbiť bankomat. Na privolaných policajtov vytiahol nôž, tí tasili zbraň

Muž na Záhorí chcel rozbiť bankomat. Na privolaných policajtov vytiahol nôž, tí tasili zbraň

SENICA / Vandal, ktorý chcel v Senici rozbiť bankomat ohrozoval tamojších mestských policajtov nožom. Hliadka musela vytiahnuť zbraň, ale problémy sa ešte neskončili. Agresívne sa správal aj na obvodnom oddelení a zaútočil na jedného z policajtov.

Do bankomatu v Senici v utorok v neskorých nočných hodinách udieral 26-ročný muž. Mestských policajtov na to upozornil jeden obyvateľov mesta. 

"Okolo jedenástej hodiny večer sme prijali na operačnom oddelení telefonický oznam od občana Senice," uviedol Rastislav Janák, náčelník mestskej polície v Senici.

Hliadka sa urýchlene presunula k miestu určenia a uvidela výtržníka.

Policajti sa bránili zbraňami

"Podľa popisu muža spozorovala asi 100 metrov od bankomatu, načo ho vyzvala, aby zastavil a preukázal svoju totožnosť," uviedol mestský policajt Stanislav Macák.

Muž sa k nim otočil, mal v ruke nôž a vykročil smerom k hliadke. Policajti na svoju obranu museli vybrať zbrane. Muž prestal až po dôraznej výzve a hrozbe zbraňou. Nôž pustil z ruky a ľahol si na zem.

Ako uviedla policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, podozrivý muž sa okrem búchania do automatu mal vyhrážať aj inému mužovi. S nožom v ruke od neho chcel, aby mu dal svoj mobilný telefón. A to nebolo všetko. "Počas vykonávania procesných úkonov, zadržaný muž fyzicky zaútočil na jedného z policajtov," dodala Martina Kredatusová.

Vyšetrovateľ 26-ročného Michalovčana obvinil z lúpeže. "Avšak poškodený po vznesení obvinení zmenil svoju výpoveď a uznesenie bolo prokurátorom zrušené. V súčasnosti je stíhaný na slobode pre útok na verejného činiteľa," uviedla policajná hovorkyňa.

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:45 NAŠI IV.
18:20 NAŠI IV.
19:00 Krimi
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
19:45 KINOSÁLA
17:40 Nákupné maniačky
18:50 Nákupné maniačky
20:10 Myšlienky vraha V.
18:15 Požiarnik Sam IX.
18:30 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
18:40 Knihy od Stonožky
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty
21:55 Vzkaz v láhvi