Hasiči zasahovali pri požiari skladu s liehom. Zásah bol náročný

Hasiči zasahovali pri požiari skladu s liehom. Zásah bol náročný

BRATISLAVA / V hlavnom meste hasiči mali čo robiť s požiarom skladov s liehom a biokrbmi. Polícia predbežne vyčíslila škodu približne na pol milióna eur. Dôvod požiaru skúma zisťovateľ príčin požiarov.

K požiaru došlo v pondelok krátko po 19:00 na Panónskej ulici. "Na miesto boli vyslané tri posádky hasičov, tri kusy výškovej techniky, postupne dorazila ambulancia hasičského záchranného zboru a protiplynová služba," informuje veliteľ hasičov Marián Bugár. 

Hasiči na mieste zistili, že sa nejednalo o vznietenie bežného alkoholu, ale liehovín, ktoré sa pridávajú do biokrbov ako palivo. Požiar zasiahol budovu zariadenia a kedže došlo k silnému zadymeniu, zásah bol veľmi náročný. "Všetko teplo a splodiny horenia sa nahromadili pod strechou , ktorú bolo v nočných mrazivých hodinách potrebné pracne rozoberať a vyhľadávať tak skryté ohniská," vysvetľuje Bugár. 

"Podľa doterajších informácií požiarom bola spôsobená škoda vo výške cca 500 tisíc eur," vraví policajný hovorca, Michal Szeiff. Pri požiari sa ale našťastie nik nezranil. 

Pozrite si archívnu reportáž o podobnom prípade: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:40 Hry o život: Skúška ohňom
16:45 Zase ona!
19:00 Krimi
13:50 Bordelári
14:35 Bordelári
15:15 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
13:45 Nákupné maniačky
14:50 Nákupné maniačky
15:55 X Factor Veľká Británia XIV.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:15 Dobrou noc a hodně štěstí
15:05 Království surikat: Příběh začíná
16:30 Jiný svět