Požiar hotela v centre mesta neprežili štyria ľudia. Dvaja z nich sú cudzinci

21.01.2018 19:32 Noviny.sk Krimi

Požiar hotela v centre mesta neprežili štyria ľudia. Dvaja z nich sú cudzinci

PRAHA / Pri požiari hotela neďaleko Masarykovho nábrežia zomreli štyria ľudia. Ďalších päť sa počas požiaru zranilo, z toho štyroch museli lekári oživovať a sanitky ich do nemocníc odviezli v kritickom stave.

V budove hotela sa nachádzalo približne 40 osôb. Tých prevzali do starostlivosti záchranári. Požiar sa hasičom podarilo uhasiť približne po hodine. Vyšetrovatelia pátrajú po príčinách vzniku požiaru.

Štyria ľudia pri požiari prišli o život, a to dvaja mladí cudzinci, 21-ročný Nemec a 20-ročná Juhokórejka a dve ženy, ktorých identita je zatiaľ neznáma. Dvadsaťjedenročný Nemec a 20-ročná Juhokórejka zomreli na mieste ešte pred príchodom záchranárov. Dve ženy podľahli zraneniam v nemocnici. 

Ďalších oživovali priamo na ulici. Nakoniec odviezli do nemocnice ôsmich ľudí. "Traja z nich boli vo veľmi vážnom stave. Mali zástavu srdca, ale podarilo sa ich oživiť. Boli napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a v súčasnosti sú v pražských nemocniciach," uviedla hovorkyňa záchranárov Petra Poštová. 

Dvaja zranení hasiči sa podľa informácií IDnes.cz prepadli cez poschodie hotela. Na miesto nešťastia prišla aj pražská primátorka Adriana Krnáčová. "Je to hrozné nešťastie. Praha je v poslednej dobe snáď prekliata. Chcem poďakovať hasičom za skvelý zásah. Rodinám obetí vyjadrujem úprimnú sústrasť," uviedla. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, ČTK, IDnes.cz, TV JOJ - Martin Krpáč

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:15 NAŠI IV. - NOVÉ ČASTI
19:50 ŽREBOVANIE
20:05 OKTAGON MMA ZÁPASENIE - FINÁLE
14:20 Nákupné maniačky
20:10 Myšlienky vraha VI.
21:00 Myšlienky vraha VI.
19:20 Sníček
19:35 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:00 Príbehy dvoch myší
17:55 Nadějné vyhlídky
20:15 Empire State
21:55 Pláč sovy