Dcéra oligarchu, ktorá šialenou jazdou zabila päť ľudí, sa väzeniu zrejme vyhne. Jej otec sa oháňa peňaženkou

24.10.2017 15:18 Noviny.sk Krimi

Dcéra oligarchu, ktorá šialenou jazdou zabila päť ľudí, sa väzeniu zrejme vyhne. Jej otec sa oháňa peňaženkou

CHARKOV / Prípad tragickej smrti piatich ľudí, do ktorých v rýchlosti 100 kilometrov za hodinu vrazila dcéra ukrajinského miliardára, bude mať zrejme neuveriteľný koniec. Prehovorí, ako inak, moc peňazí. Snaží sa o to jej otec, ktorý za žiadnu cenu nechce vidieť svoju ľahkomyseľnú dcéru za mrežami.

Alyona Zajceva bola už v minulosti osemkrát prichytená pri dopravnom priestupku. Naposledy jej bezohľadná jazda v uliciach ukrajinského mesta Charkov stála život piatich ľudí, ďalší dvaja, vrátane tehotnej ženy, bojujú v nemocnici o život. Za tento "prešľap" jej už ale hrozí desať rokov väzenia. To sa nepáči jej otcovi Vasilijovi Zajcevovi, uvádza portál Blesk.cz. 

Kúpené odpustenie 

Podnikateľ a miliardár podľa miestnej polície už začal s vyjednávaním so žalobcom i s pozostalými rodinami o prípadnom finančnom vyrovnaní. "V tejto krajine bohužiaľ peniaze dokážu umlčať mnoho úst," okomentoval to právnik Ivan Liberman. Podľa zákona vraj stačí, aby zranení a rodiny obetí prišli na políciu podpísať prehlásenie, že došlo k vyrovnaniu a proti vodičovi nevznášajú žiadne ďalšie nároky. Vedomá si toho je aj samotná Alyona. "Mrzí ma, že sa toto stalo a ľudia trpeli. Dúfam, že rodiny dovolia, aby im moji rodičia pomohli," povedala na súde.

Spravodlivosť

Poradca ministerstva vnútra, Anton Geraščenko, ale odmieta akúkoľvek zmienku o mimosúdnom vyrovnaní. Naopak, požaduje, aby za smrť piatich ľudí, zaplatila Alyona slobodu. "Nedovolím žiadne vyriešenie veci inou ako súdnou cestou," trvá na svojom. Medzitým sa objavili správy, že vodič, do ktorého obvinená nabúrala, by mohol byť podozrivý a nie svedok. To ale len potvrdzuje mimoriadnu snahu oligarchu nájsť iného vinníka ako jeho milovanú dcéru, ktorá podľa Geraščenka mala mať v krvi stopy opiátu. 

Zdroj: noviny.sk/Blesk.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
10:10 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
11:10 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
12:25 KINOSÁLA
09:40 Kosti V.
10:55 Slnečno, sem-tam vraždy II.
12:00 Najšpinavšie domácnosti II.
10:25 Požiarnik Sam X.
10:35 Zabi nudu! II.
10:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
09:10 Trable dívčí kapely
10:50 The Circle
12:45 Vánoční okouzlení