Troch policajtov, ktorí dokopali mladú vodičku, prepustili

20.03.2017 15:58 Noviny.sk Krimi

Troch policajtov, ktorí dokopali mladú vodičku, prepustili

TRNAVA / Troch policajtov, ktorí minulý rok v auguste po naháňačke v okolí Trnavy neprimerane zakročili proti 22-ročnej unikajúcej vodičke, prepustili. Po incidente, pri ktorom padlo aj niekoľko výstrelov, policajti mali totižť ženu surovo dokopať. Policajti poskytli médiám záznam z kamery, na ktorom je prenasledovanie auta. Záznam končí vo chvíli, keď zasahujúci príslušníci vystúpili z auta. Na to, že video nie je úplné a samotný zákrok voči vodičke chýba, upozornila ako prvá televízia JOJ.

Televízia JOj koncom februára informovala, že streľba pri Trnave bude mať dohru. Polícia zverejnila zostrihané zábery a celým záznamom disponovala inšpekcia ministerstva vnútra. Na základe originálneho záznamu začala inšpekcia Ministerstva vnútra trestné stíhanie voči trom policajtom za zneužite právomoci verejného činiteľa. 

​Konanie trojice policajtov odsúdil aj policajný prezident Tibor Gašpar. Trojica trnavských policajtov, s ktorými dovtedy neboli žiadne problémy, prišla o prácu. "V súvislosti so zákrokom príslušníkov pohotovostnej motorizovanej jednotky zo dňa 2.8.2016 boli dňom 17. marca všetci traja obvinení policajti rozkazom vedúceho služobného úradu ministerstva vnútra prepustení zo služobného pomeru príslušníka policajného zboru," uviedla hovorkyňa trnavskej krajskej polície Martina Kredatusová.

Ani vodička 22-ročná Michaela, ktorá bola podľa lekárskej správy, počas jazdy pod vplyvom drog, jazdila bez vodičského oprávnenia a navyše pri úniku takmer zrazila policajta, nebude bez postihu. Tým, že zaútočila na verejného činiteľa jej hrozí od troch do osem rokov vo väzení.

Divokej naháňačke predchádzala náhodná kontrola, ktorej sa vodič auta odmietol podrobiť a takmer zrazil policajta. Unikajúce auto nezastavili ani varovné výstrely. Dráma na ceste skončila po dvadsiatich kilometroch a 32 výstreloch.

Vozidlo zablokovali ďalšie policajné hliadky v Maduniciach. Pri poľnohospodárskom družstve vozidlo zastavilo a vodička s jednou so spolujazdkýň vystúpila von. Na unikajúce vozidlo s kradnutými evidenčnými číslami mali policajti právo strieľať, ale na to, čo sa dialo potom, právo nemali. 

Na posledných záberoch je vidieť, ako smerujú k vodičovi, ktorý sa pokúša ujsť. To, čo už verejnosť nemala možnosť vidieť, sú kopance a následná bitka vodiča. Išlo o ženu, ktorá na prvý pohľad pre krátke vlasy pripomínala muža.

Pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ Silvia Mračnová

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:40 Súdna sieň
09:55 Súdna sieň
11:00 OCHRANCOVIA
08:45 NOVÉ BÝVANIE
09:50 Hľadá sa dom pre milionárov IV.
11:05 Prvé oddelenie
08:40 Nákupné maniačky
10:20 KLENOT TV
11:35 Kosti II.
08:55 Rybičky Flip a Flap
09:05 Sníček
09:20 Malý medvedík
08:05 Černí baroni
09:55 Kouzlo Vánoc
11:40 Vzorec na lásku