Skoro jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Smrteľná nehoda pri Slovenskej Ľupči. Zomreli dvaja mladíci
Zdielať na
Krimi

Smrteľná nehoda pri Slovenskej Ľupči. Zomreli dvaja mladíci

BANSKÁ BYSTRICA / K smrteľnej nehode došlo pred Slovenskou Ľupčou. Na mieste vyhasli životy dvoch mladíkov. Ďalší dvaja tínedžeri skončili v nemocnici.

Marek sa spolu s troma kamarátmi viezol na chatu do Moštenice. Auto ale dostalo v zákrute šmyk, nabúralo do reklamného pútača a následne aj do stĺpu elektrického vedenia.

Po náraze sa auto rozpolilo na dve časti. Zadná časť skončila o desiatky metrov ďalej. Predná časť zostala omotaná okolo stĺpu.

"Devätnásťročný vodič pravdepodobne v dôsledku neprimeranej rýchlosti dostal s autom šmyk. Následkom kolízie auto roztrhlo na dve časti," potvrdila banskobystrická krajská hovorkyňa Mária Faltániová.

Snaha záchranárov

Spolujazdci zozadu vyleteli mimo auta. Vodič, ktorý mal auto len pár mesiacov, a spolujazdec, ktorý sedel vpredu, zostali zakliesnení. Vystrihovať ich museli hasiči.

"Zistili sme, že na mieste sú 4 osoby. Dve zakliesnené v aute, dve vymrštilo na cestu," uviedol hasič Oto Hudec.

TV JOJ/Katarína Kováčiková

Vodič Marek (†19) a spolujazdec Marcel (†17) zomreli na mieste. "Napriek rýchlemu zásahu lekár skonštatoval úmrtie u dvoch mladých mužov. Osoby utrpeli zranenia nezlúčiteľné so životom," uviedol hovorca záchranárov Andrej Hirjak.

V nemocnici

Michal (19) a Markus (16) skončili s ťažkými zraneniami skončili v banskobystrickej nemocnici. Michal leží na traumatológii so zlomeninami dolných končatín. Je v stabilizovanom stave. Stav 16-ročného Markusa je ale podľa lekárov kritický.

TV JOJ/Katarína Kováčiková

"Jeden z pacientov je hospitalizovaný po úraze hlavy, udržiavaný v umelom spánku. Druhý je na klinike úrazovej chirurgie a traumatológie," dodala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje.

Kamaráti zo školy

Tínedžeri sa poznali zo školy. Chodili na strednú odbornú školu v Banskej Bystrici. Vodič Marek už štúdium ukončil, no jeho 17-ročný spolujazdec Marek bol v druhom ročníku. Učil sa za autoopravára.

Na miesto tragédie nosili počas soboty šokovaní kamaráti kvety a zapaľovali sviečky. Chlapcov videli ešte v piatok večer v meste, osudným sa im stal neplánovaný nočný výlet na chatu.

TV JOJ/Katarína Kováčiková

"Tá zákruta to sa musí pribrzdiť, museli ísť hrozne rýchlo. To sa nedá vyjadriť, zbytočne prišli o život mladí ľudia," skonštatoval svedok nehody.

Na ceste vyhasli životy dvoch mladíkov, pozrite si reportáž:

Najčítanejšie správy