Razia policajtov. Maďara a tri Slovenky obvinili z obchodovania s ľuďmi

17.03.2016 19:18 Noviny.sk Krimi

Razia policajtov. Maďara a tri Slovenky obvinili z obchodovania s ľuďmi

BRATISLAVA / Polícia v uplynulých dňoch odhalila prípad obchodovania s ľuďmi. Mladým aj neplnoletým dievčatám ponúkali páchatelia peniaze za nakrúcanie nevravných videí. Hlavný organizátor ich tiež ponúkal na sexuálne služby.

Príslušníci Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vykonali raziu začiatkom týždňa. V ich rukách skončili štyri osoby.

Hlavný organizátor 48-ročný Maďar a tri Slovenky Monika, Timea a Soňa. Tie mali na starosti vyhľadať a zlákať mladé dievčatá na fotenie a nakrúcanie videí. Nasľubovali im rýchle a výhodné zárobky.

Zisk päťtisíc eur

"Za takúto ľahkú a rýchlu prácu im sľubovali výhodné zárobky, ktoré im vyplácali zo svojich provízií. Polícia doposiaľ preukázala zisk organizovanej skupiny približne 5 tisíc eur," uviedla bratislavská hovorkyňa Denisa Baloghová. Táto suma ale bude vyššia, pretože polícia odhalila, že organizátor mal ponúkať dievčatá aj na sexuálne služby, za čo mal inkasovať vysoké finančné zisky.

Štyri domové prehliadky

Polícia urobila štyri domové prehliadky v Komárne a v Dunajskej Strede a zaistili počas nich viaceré dôkazové materiály. Obvinené boli zatiaľ štyri osoby.

"Obvinený občan Maďarska sa v súčasnosti nachádza vo väzbe v Rakúsku pre inú trestnú činnosť, jedna obvinená je stíhaná väzobne, na ďalšiu bol spracovaný návrh na väzobné stíhanie a tretia je stíhaná na slobode," dodala Baloghová.

Obvinili Maďara a tri Slovenky, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla