Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
NAKA zadržala štatutárneho zástupcu Všeobecnej záchrannej služby
Zdielať na
Krimi

NAKA zadržala štatutárneho zástupcu Všeobecnej záchrannej služby

BRATISLAVA / Podľa informácií televízie JOJ štatutárneho zástupu Všeobecnej záchrannej služby vo štvrtok zadržala Národná kriminálna agentúra. Obvinili ho z vydierania. Obvinenie súvisí s násilným prevzatím občianskeho združenia, ktoré poskytuje detskú výjazdovú pohotovosť pre Bratislavu, Pezinok, Senec a Malacky.

Rastislav G. sa koncom septembra stal na valnom zhromaždení novým štatutárnym zástupcom združenia, ktoré prevádzkuje okrem detskej výjazdovej pohotovosti aj lekársku službu prvej pomoci pre celý okres Malacky.

Prebratie občianskeho združenia podľa podaného trestného oznámenia prebehlo pod nátlakom. Do sídla združenia prišli traja muži, medzi nimi aj v súčasnosti obvinený Rastislav G., ktorí prinútili predošlého štatutára záchrannej a zdravotnej služby zvolať valné zhromaždenie. V ten istý deň sa zmocnili funkcií a tým pádom aj majetku združenia.

Násilné prebratie

"Môžeme potvrdiť, že osoba R.K. bola 4.2.2016 obvinená z obzvlášť závažného zločinu vydierania," informuje hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Násilné prebratie Komplexnej záchrannej a zdravotnej služby, ktorú nové vedenia premenovalo na Všeobecnú záchrannú službu, nepriamo v rozhovore potvrdil aj jeho bývalý štatutár.

"Už to nie je moja záležitosť. Od 28.9, kedy nastal prepis pod nátlakom, odvtedy s tým nemám nič spoločné," povedal bývalý štatutár Komplexnej záchrannej a zdravotnej služby Marek Odkorek.

Zatvorená ambulancia

"Ako som povedal, bližšie sa k tomu nemôžem vyjadrovať," dodal Odkorek. Od udalosti a údajného násilného prevzatia záchranky dáva ruky preč podpredseda správnej rady združenia. "Ja som bol len členom občianskeho združenia bez akýchkoľvek právomocí, bez akejkoľvek vlastníckej účasti," povedal podpredseda združenia.

Ôsmy deň je už zatvorená aj ambulancia a sídlo združenia. Bývalý štatutár si tam prišiel  po svoje osobné veci. Rastisalv G. ešte pred zadržaním NAKOu stihol na bývalé vedenia podať trestné oznámenia za údajnú krádež vecí z ambulancie.

Koniec činnosti

Združenie s najväčšou pravdepodobnosťou skončí so zdravotnou činnosťou na území Bratislavského kraja.

"Bratislavsky samosprávny kraj začína správne konanie vo veci zrušenia povolenia, zdravotná starostlivosť pre región Malacky je zabezpečená pohotovostnou službou v malackej nemocnici," tvrdí hovorca prezídia.

Téme sa venuje redaktor Richard Bolješik:

Súvisiace články

Najčítanejšie