Polojasno
16°
Bratislava
Berta
2.7.2022
Vysokopostavený policajt z NAKA močil na výklad v Komárne
Zdielať na
Krimi

Vysokopostavený policajt z NAKA močil na výklad v Komárne

KOMÁRNO / Vysokopostavený policajný funkcionár z Národnej kriminálnej agentúry podľa svedka močil na výklad jedného z obchodov v Komárne. Okrem toho sa prizeral bitke, ktorú vyvolal iný muž s policajným preukazom. Prípad riešila inšpekcia ministerstva vnútra.

Muži vychádzali z klubu v Komárne a vymočili sa priamo do výkladu predajne.

"Oslovil som ich, že dokončite to, tu sú infrakamery, tu sa všetko nakrúti," hovorí majiteľ klubu a dodáva, že na neho muži vulgárne kričali povedali, že si budú robiť, čo chcú.

Bitka pred barom

Nasledovala rana do tváre, tej ešte predchádzalo legitimovanie sa policajným preukazom.  

"Niekto mi ukáže služobný preukaz, ja na to pozriem a potom ma udrie, to už nech rieši polícia. Náhodou ho sotím, udrie si hlavu a budem sedieť vo vyšetrovačke pol roka," hovorí muž.

Následne zavolal mestskú políciu, ktorá zakrátko dorazila na miesto.

"Oznamovateľ ukázal útočníkov. Jeden sa preukázal služobným preukazom. Pýtali si občiansky preukaz. Povedal, že ich predloží až policajtom a následne zavolal štátnu políciu," informoval náčelník mestskej polície v Komárne Ľudovít Rozsnyó.

Policajti z NAKA

Z trojice, ktorá sa prišla zabaviť na čiernom Audi, zostal jeden triezvy. Podľa policajtov z Komárna, ktorí TV JOJ na prípad i jeho zvláštne rozuzlenie upozornili, boli muži vysokopostavení policajti z NAKA. Prípad riešila aj inšpekcia.

Majiteľ klubu zábery z kamier, ktoré všetko zachytili, odovzdal polícii, tá ho zatiaľ odmietla zverejniť.

"Po vyhodnotení videozáznamu, vyšetrovateľ skonštatoval, že policajti sa na fyzickom útoku nepodieľali, útočníkom bola civilná osoba,"
vyhlásila Silvia Keratová z tlačového odboru ministerstva vnútra.

Podľa majiteľa klubu ale muž policajt bol. "Vytiahol preukaz policajta," potvrdzuje.

Policajt trestne stíhaný nebude, čaká ho disciplinárne konanie. "Rozhodnutie toho času nie je právoplatné," dodala Keratová.

Pozrite si reportáž:

Najčítanejšie