Jasno
25°
Bratislava
Ladislav
27.6.2022
NAKA zadržala Francúza, z farebných papierov chcel vyrábať peniaze
Zdielať na
Krimi

NAKA zadržala Francúza, z farebných papierov chcel vyrábať peniaze

BRATISLAVA / V jednom z luxusných bratislavských hotelov zadržala Národná kriminálna agentúra cudzinca, ktorý chcel podvodom získať stovky tisícov eur. Anglicky hovoriaci Francúz sa vydával za Švajčiara a kontaktoval solventné osoby, ktoré by mu požičali veľké peniaze a pomocou týchto pravých peňazí by im potom z papierikov vyrobil skutočné bankovky.

Ako uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka, Francúz tvrdil, že disponuje zafarbenými eurami, z ktorých dokáže vyrobiť pravé peniaze.

Podľa polície išlo o 500 tisíc eur, ktoré by dokázal vyrobiť vďaka špeciálnemu technologickému postupu.

Ponúkal províziu

Za poskytnutú hotovosť ponúkal až 40 percentnú províziu z vyrobených peňazí. Pri bleskovej akcii pod krycím názvom Afrika skončil 38-ročný Rodrigue V.I. v rukách polície.

V oblečení mal ukrytých 200 tisíc eur a pri prehliadke hotelovej izby policajti objavili aj nastrihané papiere s rozmermi eurobankoviek nominálnych hodnôt 500, 200 a 100 eur, rôzne chemikálie a ochranné pomôcky.

Naletel

Podľa našich informácii jeden z oslovených ľudí mu na podvod skočil. Mužovi doniesol 200 tisíc eur, ktoré národná kriminálna agentúra našla pri prehliadke hotelovej izby.

Cudzinca vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu podvodu, hrozí mu trest 10 až 15 rokov. Obvinený je už vo väzbe.

Téme sa venuje Pavol Janič:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie