Oblačno
22°
Bratislava
Ferdinand
30.5.2023
Minister Draxler zápasil s expolicajtom Ľubošom T., nevedel o koho ide
Zdielať na

Minister Draxler zápasil s expolicajtom Ľubošom T., nevedel o koho ide

BRATISLAVA/PEZINOK / Juraj Draxler navštívil zápasnícky klub Dunajplabvy Bratislava. Pozrel si prípravu reprezentantov a pod dohľadom trénera sa zapojil aj do tréningu. Na ňom bol aj súdený expolicajt Ľuboš T., s ktorým si zatrénoval na žinienke. Podľa hovorkyne rezortu nevedel, o koho ide.

Súboj Juraja Draxlera a Ľuboša T. v priestoroch bratislavského zápasníckeho klubu Dunajplavba zatienil aj samotný súdny proces s expolicajtom. 

Juraj Draxler navšítvil Dunajplavbu minulý týždeň. Medzi reprezentantmi bol aj expolicajt Ľuboš T. "Návšteva klubu Dunajplavba bola jedna zo série návštev športovcov dohodnutá cez Národné športové centrum," uviedla hovorkyňa ministerstva školstva Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

"Neskúmal, kto na tréningu bude prítomný. Tohto muža minister nepozná a preto nevedel s kým zápasí," dodala Dupaľová Ksenzsighová.

"Trošku sme si pozápasili. Bol silnejší, lepší, tak samozrejme zvíťazil," uviedol na adresu ministra Draxlera Ľuboš T.

Tiefenbach

facebook: Juraj Draxler

facebook: Juraj Draxler

facebook: Juraj Draxler

Svedok: expolicajt pochybil

Bývalý policajt Ľuboš T. pri zásahu počas medializovanej cestnej kontroly zo septembra 2014 pochybil. Vyhlásil to pred samosudkyňou Okresného súdu Bratislava V jeho bývalý kolega a svedok Alexander S. Ten sa ako člen hliadky na zásahu tiež zúčastnil. Po medializovaní videa so zásahom expolicajta Ľuboša T. obžalovali z obmedzovania osobnej slobody a zneužitia právomocí verejného činiteľa

Podľa svedka to bol práve Ľuboš T., ktorý začal na vodičku Martu a neskôr aj na jej dcéru Máriu kričať a nadávať im po tom, čo mu nepredložili všetky požadované doklady. Zároveň sa podľa neho počas konfliktu s vodičkou k nej priblížil do tesnej blízkosti, čo spôsobilo fyzický dotyk.

Hmaty a chvaty

Následne začal podľa svedka Ľuboš T. proti vodičke používať hmaty a chvaty. "Ešte som mu kričal, aby ju nezlomil lebo mala asi 50 kíl," povedal s tým, že následne mu Ľuboš T. ako veliteľ hliadky prikázal žene nasadiť putá.

Keďže vodičkina dcéra Mária v tom čase nemala pri sebe občiansky preukaz, obžalovaný nasadil putá aj jej s tým, že obe ženy predvedú na obvodné oddelenie Policajného zboru. Podľa Alexandra S. sa pritom situácia nemusela riešiť týmto spôsobom, keďže ženy mali pri sebe napriek chýbajúcej nálepke protokol o technickej kontrole vozidla a Mária tiež disponovala potvrdením o odcudzení občianskeho preukazu.

"On to však spravil tak, že on je majster sveta a urobí si, čo chce," povedal svedok na margo konania obžalovaného. Neprimerané konanie veliteľa hliadky údajne svedok neoznámil nadriadeným zo strachu. "Bál som sa, že budú určité následky, čo sa neskôr aj potvrdilo," povedal s tým, že po medializácii videa zo zákroku ho Ľuboš T. vyhľadával, aby ho ovplyvnil a zastrašil.

Z videnia sa poznajú

Alexander S. svojou výpoveďou potvrdil tvrdenia vodičky a jej dcéry. Obe vypovedali rovnako v zmysle, že Ľuboš T. sa správal od začiatku agresívne a vulgárne, pričom ony sa počas kontroly snažili spolupracovať. Vodičkina dcéra Mária počas výpovede naznačila, že správanie obžalovaného k nej a jej matke mohlo byť poznačené aj tým, že ony aj on bývajú v Karlovej Vsi a z videnia sa poznajú.

Obžalovaný sa s ňou podľa nej ešte pred incidentom stretol a pozval ju na kávu, neskôr si vymenili pár odkazov na sociálnych sieťach, potom sa to však skončilo. "Ako keby sa na mňa hneval, že som s ním nekomunikovala," vyhlásila. Obžalovaný expolicajt vidí za celou kauzou snahu dostať úspešného policajta preč zo zboru. "Usvedčil som skoro 980 páchateľov, z toho väčšinou drogové trestné činy," vyhlásil.

Hysterické a vulgárne

Hysterické a vulgárne boli podľa neho práve matka z dcérou, pričom matka do neho pri kontrole sotila, takže on bol následne podľa vlastných slov nútený použiť donucovacie prostriedky, keďže podobné správanie môže byť kvalifikované ako útok na verejného činiteľa.

Taktiež jej dcéra Mária sa podľa neho vzpierala predvedeniu na policajnú stanicu, kde mali overiť jej totožnosť. Na policajnej stanici sa mu údajne Marta Bartlová za svoje správanie niekoľkokrát ospravedlnila. Vo svojej výpovedi Ľuboš T. tiež poukázal na to, že ženy na neho podali trestné oznámenie až mesiac po incidente, čo označil za zvláštne.

Tiež pripomenul, že kolega Alexander S. "bez nátlaku a pripomienok" podpísal ním vypracovaný protokol o celom zásahu. Niekoľkokrát ho navyše počas výpovede označil za neschopného policajta. Pojednávanie v tomto prípade bude pokračovať 23. februára výpoveďami ďalších svedkov.

Kontroverzný zákrok

Bývalý policajt Ľuboš T. je známy z mediálnej kauzy z októbra 2014. Na internete sa vtedy objavilo video, na ktorom policajt počas cestnej kontroly použil voči vodičke fyzické donucovacie prostriedky, ktoré vyšetrovateľ a prokuratúra vyhodnotili ako neprimerané.

Preto teraz už expolicajt čelí obžalobe z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody. Video nakrútila dcéra vodičky, ktorá bola prítomná na mieste incidentu. Prípadom sa v minulosti zaoberal aj parlamentný výbor pre bezpečnosť a obranu.

Pozrite si priloženú reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy