Zatiahnuté
Bratislava
Vojtech
23.4.2024
Stíhaný expolicajt obviňuje zo svojich problémov médiá
Zdielať na

Stíhaný expolicajt obviňuje zo svojich problémov médiá

BRATISLAVA / Pojednávanie s bývalým policajtom Ľubošom T., ktorý je obžalovaný zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a obmedzovania osobnej slobody v utorok odročili. Jeho obhajca podľa vlastných slov nedostal na pojednávanie predvolanie, a preto sa nestačil adekvátne pripraviť.

 "Dozvedeli sme sa o tom len z médií. Žiadame zachovať lehotu potrebnú na prípravu," vyhlásil obhajca.

Pojednávanie odročili na 8. decembra.

Ľuboš T. je známy z medializovanej kauzy z októbra 2014. Na internete sa vtedy objavilo video, na ktorom policajt počas cestnej kontroly použil voči vodičke fyzické donucovacie prostriedky, ktoré vyšetrovateľ a prokuratúra vyhodnotili ako neprimerané.

Zmenil jej život

Expolicajt teraz čelí obžalobe z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a tiež z obmedzovania osobnej slobody.

Video nakrútila dcéra vodičky, ktorá tiež bola na mieste incidentu.

Žena z videa sa v utorok na súde vyjadrila, že má po zákroku trvalé následky. "Mám bolesti krčnej chrbtice. Zmenil mi život. To je človek, ktorý ubližuje ľuďom. Keď jazdí taxíkom, tak nás uráža. To vieme od tých, čo jazdia taxíkom," povedala poškodená.

Samotný expolicajt sa vyjadril aj smerom k médiám. "Chcete rozhovor? To ste mali prísť predtým, ako ste ma pošpinili," povedal.

Tragický prípad

Prípadom sa v minulosti zaoberal aj parlamentný výbor pre bezpečnosť a obranu.

Poslanec za SaS Ľubomír Galko neskôr upozornil, že Ľuboš T. bol v roku 2010 prítomný aj pri incidente, kde zomrel človek. V reakcii na jeho tvrdenia uviedol prezident Policajného zboru Tibor Gašpar, že v septembri 2010 zastavila polícia v bratislavskej Petržalke auto s poškodeným predným nárazníkom.

Vodič vozidla sa podľa jeho slov policajtom priznal, že berie marihuanu, začal sa triasť a neskôr stratil vedomie.

"Policajti privolali záchranárov a začali ho oživovať masážou srdca a dýchaním z úst do úst," povedal. Po príchode záchranárov mladého muža podľa neho odviezli do nemocnice, kde asi po hodine umrel na zástavu srdca. "V súvislosti s týmto úmrtím nebola podaná žiadna sťažnosť, žiadne trestné oznámenie,"dodal Gašpar.

Pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy