Kauza Osrblie: Martin Novotný a Igor Líška si odpykávajú trest

22.09.2015 18:31 Noviny.sk Krimi

Kauza Osrblie: Martin Novotný a Igor Líška si odpykávajú trest

BRATISLAVA / Aktéri kauzy Osrblie nastúpili odsúdení pre korupciu už nastúpili do výkonu trestu. Renovácia biatlonového areálu v Osrblí skončila úplatkárskym škandálom, za ktorý napokon odsúdili aj Martina Novotného, poradcu expremiérky Ivety Radičovej. Za sebou má už prvú noc vo väzenskej cele. Informáciu priniesol portál sme.sk.

Z vybavených dotácií z rezervy úradu vlády a ministerstva školstva si mal bývalý poradca Martin Novotný vypýtať desiatok. pri preberaní sporných peňazí zadržala polícia bývalého veľvyslanca v Keni Igora líšku, stavebníka Kňažíka a sprostredkovateľa Prečucha. Novotný bol v tom čase na dovolenke.

Nahrávky telefonátov

Aktéri kauzy vo svojej komunikácii označovali peniaze rôznymi inotajmi. "Možno aj nejaké holubičky priletia k Váhu," povedal do telefónu Igor Líška, ktorý hovoril s Martinom Novotným. "Nesieme aj ten kameň, tak na dodávake by sme prišli," hovoril Kňažík Líškovi.

Špecializovaný trestný súd pre rokom Novotného a Líšku uznal vinnými a vymeral im dvojročnú podmienku. Obaja sa odvolali a očakávali od Najvyššieho súdu iný trest.

"Trvám na tom, že som takýto skutok nespáchal, tak, ako som sa vyjadril vo svojej záverečnej reči," povedal Novotný.

Právoplatne odsúdení

Najvyšší súd obom v júni vymeral tresty. Novotného odsúdil na nepodmienečný trest na 1,5 roka. Líšku odsúdil na 15 mesiacov. Do výkonu nastúpili obaja v pondelok. "Môžem potvrdiť, že odsúdení nastúpili do ústavu na výkon trestu v Bratislave," povedala hovorkyňa Špecializovaného súdu Katarína Kudjáková.

Obaja musia navyše zaplatiť pokutu vo výške 15 tisíc eur. Ostatní odsúdení si už svoje tresty odpykali. Dostali len ročnú podmienku.

Novotný a Líška už za mrežami, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, sme.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:35 Ben Hur
01:10 Noviny TV JOJ
02:05 DIVOKÉ KONE
22:35 Dobrý, zlý a mŕtvy
00:20 Mutanti II.
01:30 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
23:00 TIPOS INFO
23:05 Paranormálne záhady IV.
00:05 POLICAJTI V AKCII
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Albert spoznáva svet
21:50 96 hodin: Zúčtování
23:50 Poslední přežije
01:20 Alibi na klíč