V Komárne našli 20 migrantov, vodič dodávky ušiel

V Komárne našli 20 migrantov, vodič dodávky ušiel

KOMÁRNO / Na maďarsko-slovenskej hranici v Komárne kontrolovali policajti dodávku, v ktorej bolo dvadsať migrantov. Vodič po otvorení nákladného priestoru ušiel.

Dvadsať migrantov, medzi ktorými bola aj jedna žena, zadržali v stredu približne o šiestej hodine ráno policajti. Podľa informácií reportérky TV JOJ Drahu Dobrovicsovej si mysleli, že sú v Rakúsku. Migranti sa viezli v dodávke s anglickými poznávacími značkami.

Išlo o mladých ľudí. Podľa reportérky mohol mať podľa výzoru najstarší z nich približne 40 rokov. Policajti im urobili osobnú prehliadku.

Vodič ušiel

Migranti z hranice putovali na cudzineckú políciu do Nových Zámkov.

Vodič, ktorého policajti identifikovali ako Iračana s anglickým pasom, utiekol. Slovenskí policajti ho nakoniec chytili a predviedli na Okresné policajné riaditeľstvo v Komárne. "Policajti ho zadržali a predviedli pred vyšetrovateľa," uviedol hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

K zadržaným ilegálnym migrantom zavoali aj záchranári. Traja z mužov požiadali o vyšetrenie, udialo sa tak priamo na bývalom hraničnom priechode, ich zdravotný stav bol však vyhovujúci, do nemocnice nebolo potrebné odviezť nikoho.

Pozrite si priloženú reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:10 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:35 Súdna sieň
15:25 Súdna sieň
13:35 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli II.
15:55 Simpsonovci I.
13:20 Doktori II.
14:20 Dr. House VIII.
15:10 C.S.I.: Kriminálka Miami II.
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
12:55 Mámy na nože
14:30 Podfukáři
16:35 Góóól! III.