V Komárne našli 20 migrantov, vodič dodávky ušiel

V Komárne našli 20 migrantov, vodič dodávky ušiel

KOMÁRNO / Na maďarsko-slovenskej hranici v Komárne kontrolovali policajti dodávku, v ktorej bolo dvadsať migrantov. Vodič po otvorení nákladného priestoru ušiel.

Dvadsať migrantov, medzi ktorými bola aj jedna žena, zadržali v stredu približne o šiestej hodine ráno policajti. Podľa informácií reportérky TV JOJ Drahu Dobrovicsovej si mysleli, že sú v Rakúsku. Migranti sa viezli v dodávke s anglickými poznávacími značkami.

Išlo o mladých ľudí. Podľa reportérky mohol mať podľa výzoru najstarší z nich približne 40 rokov. Policajti im urobili osobnú prehliadku.

Vodič ušiel

Migranti z hranice putovali na cudzineckú políciu do Nových Zámkov.

Vodič, ktorého policajti identifikovali ako Iračana s anglickým pasom, utiekol. Slovenskí policajti ho nakoniec chytili a predviedli na Okresné policajné riaditeľstvo v Komárne. "Policajti ho zadržali a predviedli pred vyšetrovateľa," uviedol hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

K zadržaným ilegálnym migrantom zavoali aj záchranári. Traja z mužov požiadali o vyšetrenie, udialo sa tak priamo na bývalom hraničnom priechode, ich zdravotný stav bol však vyhovujúci, do nemocnice nebolo potrebné odviezť nikoho.

Pozrite si priloženú reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:55 Súdna sieň
10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
10:30 NAŠI I.
11:20 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles IX.
12:10 NA CHALUPE
10:35 Nákupné maniačky
11:50 UHÁDNI MÔJ VEK
12:45 Vražedné čísla V.
10:35 Okido I.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:20 Arthur a Minimojovia
10:25 Madea vás ochrání
12:30 Arthur a Maltazardova pomsta
14:10 Góóól! III.