V Komárne našli 20 migrantov, vodič dodávky ušiel

V Komárne našli 20 migrantov, vodič dodávky ušiel

KOMÁRNO / Na maďarsko-slovenskej hranici v Komárne kontrolovali policajti dodávku, v ktorej bolo dvadsať migrantov. Vodič po otvorení nákladného priestoru ušiel.

Dvadsať migrantov, medzi ktorými bola aj jedna žena, zadržali v stredu približne o šiestej hodine ráno policajti. Podľa informácií reportérky TV JOJ Drahu Dobrovicsovej si mysleli, že sú v Rakúsku. Migranti sa viezli v dodávke s anglickými poznávacími značkami.

Išlo o mladých ľudí. Podľa reportérky mohol mať podľa výzoru najstarší z nich približne 40 rokov. Policajti im urobili osobnú prehliadku.

Vodič ušiel

Migranti z hranice putovali na cudzineckú políciu do Nových Zámkov.

Vodič, ktorého policajti identifikovali ako Iračana s anglickým pasom, utiekol. Slovenskí policajti ho nakoniec chytili a predviedli na Okresné policajné riaditeľstvo v Komárne. "Policajti ho zadržali a predviedli pred vyšetrovateľa," uviedol hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

K zadržaným ilegálnym migrantom zavoali aj záchranári. Traja z mužov požiadali o vyšetrenie, udialo sa tak priamo na bývalom hraničnom priechode, ich zdravotný stav bol však vyhovujúci, do nemocnice nebolo potrebné odviezť nikoho.

Pozrite si priloženú reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
05:50 Pod povrchom
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:40 Panelák VII.
06:25 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
08:25 DEDIČSTVO
06:40 Jahôdka a jej kamaráti I.
07:05 Požiarnik Sam X.
07:15 Požiarnik Sam X.
06:05 William a Kate: Královské zásnuby
07:25 Footloose: Tanec zakázán
09:25 Prázdniny!