Zatiahnuté
Bratislava
Jela
19.4.2024
V Komárne našli 20 migrantov, vodič dodávky ušiel
Zdielať na

V Komárne našli 20 migrantov, vodič dodávky ušiel

KOMÁRNO / Na maďarsko-slovenskej hranici v Komárne kontrolovali policajti dodávku, v ktorej bolo dvadsať migrantov. Vodič po otvorení nákladného priestoru ušiel.

Dvadsať migrantov, medzi ktorými bola aj jedna žena, zadržali v stredu približne o šiestej hodine ráno policajti. Podľa informácií reportérky TV JOJ Drahu Dobrovicsovej si mysleli, že sú v Rakúsku. Migranti sa viezli v dodávke s anglickými poznávacími značkami.

Išlo o mladých ľudí. Podľa reportérky mohol mať podľa výzoru najstarší z nich približne 40 rokov. Policajti im urobili osobnú prehliadku.

Vodič ušiel

Migranti z hranice putovali na cudzineckú políciu do Nových Zámkov.

Vodič, ktorého policajti identifikovali ako Iračana s anglickým pasom, utiekol. Slovenskí policajti ho nakoniec chytili a predviedli na Okresné policajné riaditeľstvo v Komárne. "Policajti ho zadržali a predviedli pred vyšetrovateľa," uviedol hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

K zadržaným ilegálnym migrantom zavoali aj záchranári. Traja z mužov požiadali o vyšetrenie, udialo sa tak priamo na bývalom hraničnom priechode, ich zdravotný stav bol však vyhovujúci, do nemocnice nebolo potrebné odviezť nikoho.

Pozrite si priloženú reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy