Oblačno
26°
Bratislava
Dušan
26.5.2022
Bývalého policajta Jakšíka vzali do väzby, hrozí mu 8 rokov
Zdielať na
Krimi

Bývalého policajta Jakšíka vzali do väzby, hrozí mu 8 rokov

BRATISLAVA / Pred troma dňami policajti zadržali dvoch mužov, ktorých obvinili z daňového úniku vo výške 900 tisíc eur. Jedným z nich je bývalý policajt Libor Jakšík . Údajný šéf jedného z bratislavských gangov.

Libora Jakščíka a jeho kumpána priviezla na súd ozbrojená eskorta kukláčov na troch autách. Z dohľadu sa stratili za nepriehľadnou bránou. Do budovy súdu ich odviedli cez zadný vchod.

Nezaplatenie dane

V rukách polície skončili v stredu po policajnom zásahu. Obaja pôsobia v predstavenstve spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou a distribúciou minerálnej vody.

Mužov zadržali pre nezaplatenie dane v sume takmer 900 tisíc eur. Po obvinení prokurátor navrhol ich väzobné stíhanie o čom dnes rozhodoval sudca okresného súdu. "Okresný súd vzal oboch do väzby," uviedol Jakšíkov obhajca Ľubomír Schweighofer.

"Z dôvodu takzvanej útekovej a preventívnej väzby. Obvinený podal sťažnosť proti uzneseniu o vzatí do väzby," uviedol hovorca bratislavského krajského súdu Pavol Adamčiak. Rozhodovať tak bude krajský súd.

Obvinený z vydierania

Už v minulosti mali obaja muži problémy so zákonom. Libor Jakšík bol obvinený z vydierania. Súd ho však oslobodil. Na 11 rokov je zatiaľ neprávoplatne odsúdený aj jeho kumpán Miroslav M.

Trest mu sudca vymeral pre hrubý nátlak a vydieranie majiteľa autoservisu vo Zvolene. Spájali ho tiež s nadmernými odpočtami DPH. Našej televízií tvrdil, že nezákonne. "Žiadne vrátenie DPH som nežiadal, nebol som konateľom ani v jednej firme, ktoré uzavreli vzťah," uviedol Miroslav M.

Dostatok dôkazov


Polícia tvrdí, že má tentokrát na obvinených dostatok dôkazov. "Polícia oboch obvinených zadržala, vykonala viacero domových prehliadok, aj prehliadok iných priestorov a zaistila veľké množstvo účtovných dokladov a zmluvnej dokumentácie spoločnosti," uviedol policajný hovorca Michal Slivka.

Jakšík aj jeho kumpán môžu pobudnúť za mrežami až osem rokov. Obaja sú podozriví z nezaplatenia dane vo veľkom rozsahu. Pozrite si reportáž Pavla Janiča:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie