Zatiahnuté
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Starosti Nory Mojsejovej nekončia, podnikateľka z Pereša neprišla na súd
Zdielať na

Starosti Nory Mojsejovej nekončia, podnikateľka z Pereša neprišla na súd

Na Okresnom súde Bratislava I. malo pokračovať pojednávanie s podnikateľkou Eleonórou Mojsejovou. Ale súd sa ani poriadne nezačal, keď musel sudca pojednávanie odročiť. Obžalovaná neprišla.

Eleonóra Mojsejová. Kedysi hviezda reality šou, neskôr obžalovaná z daňových podvodov, následne väznená pre možné ovplyvňovanie svedkov. Momentálne je stíhaná na slobode.

Na bratislavskom okresnom súde figuruje medzi obžalovanými v podvode za takmer 700- tisíc eur a neoprávnený odpočet DPH v sume pol milióna eur. Prvý bod obžaloby sa týka takzvaného faktoringového podvodu.

Mojsejová: Samé bludy

V druhom bode obžaloby ide o zločin neodvedenia dane a poistného spáchaný spolupáchateľstvom týkajúci sa fingovaného nákupu tlačiarenského stroja. Mojsejová svoju vinu aj naďalej odmieta.

"To sú samé bludy, samé bludné otázky," tvrdí Mojsejová.  A tak, zatiaľ čo Mojsejová tvrdí, že ostatní obžalovaní sú dospelé osoby, ktoré majú niesť samé zodpovednosť za svoje konanie a podpisovanie zmlúv, obžalovaní podnikatelia tvrdia, že len slepo počúvali medializovanú expertku na účtovníctvo.

Eleonóra Mojsejová svoju neprítomnosť pred súdom ospravedlnila. Dôvopdom bola PN-ka podložená lekárskou správou. Ďalšie pojednávanie je odročené na október.

Téme sa venuje redaktorka Iveta Krupová:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy