Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2023
Versace odporúča Mojsejovej, aby vrátila peniaze, lebo inak bude veľmi zle
Zdielať na
Krimi

Versace odporúča Mojsejovej, aby vrátila peniaze, lebo inak bude veľmi zle

KOŠICE / Po dlhšom čase sa Nora Mojsejová opäť postavila pred senát košického súdu. Pokračovalo pojednávanie v prípade údajnej pôžičky od Františka Kabrheľa. Ten tvrdí, že jej ešte v roku 2008 odovzdal viac ako 27 miliónov korún.

Mojsejová mu mala sľúbiť veľmi vysoké úroky. Obžalovaná podnikateľka tvrdí, že si od neho v inkriminovanom čase žiadne peniaze neprevzala. Na súde vypovedala aj svedkyňa, ktorá mala Kabrheľovi na pôžičku pre Mojsejovú prispieť 5 miliónmi korún.

Ide o Versačeho najlepšiu priateľku a nitriansku podnikateľku, ktorá tvrdí, že Mojsejovej požičala peniaze už viackrát. "V tej dobe sme obžalovanú považovali za veľmi slušnú ženu, ktorá sa prezentovala v podstate všade ako šikovná, bohatá, veľká odborníčka," povedala svedkyňa.

Priateľský vzťah

Nadštandardné vzťahy ale Nora poprela. Nitranka mala podľa nej tiež problémy so zákonom a o veľkú časť majetku prišla. "Som si istá, že tieto peniaze, alebo v takej výške poškodenému nedala," tvrdí Mojsejová.

Slovo dostala aj svedkyňa, ktorá v čase skutku u Nory pracovala. Potvrdila, že Kabrheľ bol vo firme na Čermeli práve v čase, keď jej mal peniaze odovzdať.

"Ale ja som to nepovažovala úplne za nič výnimočné, pretože ja som vnímala vzťah pani Mojsejovej a pána Kabrheľa ako priateľský," tvrdí bývalá zamestnankyňa a svedkyňa.

Proces bude pokračovať v júni. "Doporučujem, nech veľmi rýchlo vráti peniaze, ktoré si požičala, lebo bude zle," dodáva poškodený František Kabrheľ.

Na súde bola redaktorka Janette Rákošová:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy