Zatiahnuté
11°
Bratislava
Emanuel
26.3.2023
Susedia zachránili deti. Matka ich týrala, tvrdia
Zdielať na

Susedia zachránili deti. Matka ich týrala, tvrdia

HUMENNÉ / Štvorročné dievčatko a mesačný chlapec z Humennéhozažili peklo. Vlastná matka ich údajne týrala tak, že chlapec skoro zomrel. Na sociálku ju nahlásili iniciatívni susedia.

"Na tom dieťati boli len rebrá a koža," hovorí suseda Mária. "Dievčatko malo štyri roky, vyzeralo na dva. Bolo podvýživené," dodala suseda Alica.

Tridsaťdvaročná žena má štyri deti. O najstaršie sa stará babka, o druhú dcéru bývalý manžel. V jej starostlivosti bola štvorročná Bianka a mesačný Martin. "Katastrofa, ako ich bila," hovorí suseda Mária Oláhová.

Deti v krízovom centre

Susedia sa na, podľa nich utýrané deti, nemohli pozerať. Situáciu oznámili na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Ten začal konať. "S rodinou pracovala psychologička úradu a bolo uložené aj výchovné opatrenie," uviedla hovorkyňa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny Jana Lukáčová.

Situácia sa nezlepšila. Podľa susedov sa žena živila prostitúciou. "Vodila tu chlapov. Koľkokrát som videla, že tu aj traja štyria chodili. A deti boli vo vnútri," hovorí suseda.

Deti skončili v krízovom stredisku. "Neskôr boli zverené do starostlivosti v náhradnej rodine," dodala Lukáčová.

Pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy