Skoro jasno
10°
Bratislava
Benjamín
31.3.2023
Pitva potvrdila, že Klaudiusa (†4 mes.) týrali a nadrogovali
Zdielať na

Pitva potvrdila, že Klaudiusa (†4 mes.) týrali a nadrogovali

PRIEVIDZA / Štvormesačný Klaudius z Prievidze, ktorý zomrel pred niekoľkými mesiacmi, trpel syndrómom týraného dieťaťa. Preukázal to výsledok pitvy. V moči malého chlapca lekári našli pervitín. Z usmrtenia obvinili otca dieťaťa.

Podľa záverov patológov bolo s malým chlapcom zaobchádzané veľmi necitlivo. Trpel syndrómom týraného dieťaťa. Polícia je zdržanlivá.

"Musíme vykonať ešte ďalšie dokazovanie a procesné úkony, vrátane ďalšieho znaleckého skúmania z oblasti toxikológie," zdôraznila trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Drogová minulosť

Podľa susedov bola Klaudiusova rodina problémová. "Drogy tam boli na dennom poriadku. Robili zle, veľakrát tam bola sociálka a policajti," hovorí suseda.

Susedia už dlhšie upozorňovali, že môže dôjsť k tragédii. Štvormesačného chlapčeka v osudný deň vynášali z bytu v kritickom stave. O pár dní zomrel. Otec chlapca ale tvrdí, že išlo o nešťastnú náhodu. "Ja som ho miloval. Nedal som na neho pozor a spadol mi z prebaľovacieho pultu," povedal.

Drogy v moči

Prvotné výsledky pitvy ukázali, že chlapec mal v moči pervitín. Experti zisťujú, ako sa drogy do jeho tela dostali. Nie je vylúčené, že mu ich niekto podal vo fľaši s mliekom.

"Matka dieťaťa bola v minulosti stíhaná pre drogovú trestnú činnosť. Stíhanie bolo ukončené návrhom na dohodu o vine a treste," informovala Antalová.

Problémy s drogami mal aj chlapcov otec. Poznajú ho všetci narkomani v meste. Momentálne je pod dohľadom mediačného a probačného úradníka. Pravidelne sa musí hlásiť na okresnom súde v Prievidzi.

"Obvinený musí  každé dva týždne v určenom termíne prísť na pohovor k probačnému a mediačnému úradníkovi okresného súdu, čo aj dodržiava,"
potvrdil hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Ak by neprišiel, mohol by skončiť vo väzbe. Pravidelne si musí platiť aj testy na drogy.

"Raz mesačne musí podstúpiť odber krvi na zistenie prítomnosti drog a výsledok testu musí predložiť súdu. Doteraz boli všetky výsledky negatívne," informoval Tarabus.

Týrané dieťa

Polícia momentálne zisťuje, kto chlapca týral. Podľa našich informácií mali s chlapcom počas jeho krátkeho života pravidelne mykať a hádzať. Potvrdiť to mal rozbor jeho orgánov.

Pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy