Zatiahnuté
Bratislava
Bohuš
27.1.2023
Exposlanec Jánoš bude stíhaný na slobode, rozhodol súd
Zdielať na
Krimi

Exposlanec Jánoš bude stíhaný na slobode, rozhodol súd

BRATISLAVA/TRENČÍN / Bývalého poslanca Vladimíra Jánoša, ktorý je podozrivý z týrania, prepustili. Zložil totiž kauciu. Súd pôvodne požadoval 20 tisíc eur. Jánoš je stíhaný na slobode.

Bývalého poslanca Národnej rady za Smer-SD obvinili zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Na pokyn prokurátora bol v piatok zadržaný.

Sudkyňa okresného súdu v Prievidzi určila kauciu vo výške dvadsaťtisíc eur.

Po štyroch nociach strávených v policajnej cele Jánoš kauciu zložil a momentálne je stíhaný na slobode.

Polícia tvrdí, že jeho manželku ochráni. "Polícia prijme adekvátne opatrenia k ochrane manželky Vladimíra J.," informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

K celej veci sa vyjadril aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Ten trvá na tom, že dôvody väzby sú reálne dané. "Proti rozhodnutiu prvostupňového súdu bola podaná sťažnosť prokurátorom," vyhlásil.

Osudné nahrávky

Po internete sa minulý týždeň začali šíriť nahrávky, na ktorých Vladimír Jánoš svojej žene vulgárne nadáva a vyhráža sa jej.

Televízia JOJ zistila, že Jánoš s manželkou mali už pred desiatimi rokmi vážne osobné problémy. Tie mali vyústiť k trestnému oznámeniu. Dôvodom bolo fyzické násilie zo strany manžela.

Vzdal sa funkcií

Jánoš sa po minulotýždňovej medializácii prípadu vzdal poslaneckého mandátu v Národnej rade i funkcie okresného predsedu strany v Prievidzi.

Všetky závažné obvinenia na svoju osobu z toho, že by niekedy týral svoju manželku, ale odmieta.

V piatok 6. marca večer sa dobrovoľne dostavil na políciu v Prievidzi. Tam mu doručili uznesenie o vznesení obvinenia zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby a na základe pokynu prokurátora Okresnej prokuratúry v Prievidzi ho zadržali.

Policajti exposlancovi zobrali aj legálne držané zbrane.

Kauza Jánoš

V súvislosti s prípadom exposlanca Jánoša obvinila polícia v Prievidzi ďalších dvoch ľudí pre marenie spravodlivosti.

Ide o právnika a lekára. Tí sú obvinení, že zariadili falošné potvrdenie o tom, že Jánoš nie je schopný vypovedať pred políciou.

Pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie