Skoro jasno
Bratislava
Veronika
4.2.2023
Maroš odmietol pozvanie osadníkov na pohárik, dostal brutálnu bitku
Zdielať na
Krimi

Maroš odmietol pozvanie osadníkov na pohárik, dostal brutálnu bitku

RUDŇANY / Zlomili mu sánku preto, že odmietol ponúkaný pohárik. Toto je vraj dôvod krvavej bitky v Rudňanoch. Muž po nej skončil v nemocnici. Podľa miestnych útočníci mlátili ako divé zvery všetkých, čo sa im dostali pod ruku. Podľa našich informácií ich chceli na druhý deň podplatiť, aby stiahli trestné oznámenia.

Poriadna mela sa strhla v sobotu večer. Dvaja muži išli okolo domu. Jeho obyvatelia zavolali Maroša na pohárik. Keď odmietol, chytili ho pod krk. "Za ním vlastne stála nejaká tlupa osadníkov, ktorí vybehli von a začali týchto obidvoch ľudí, ktorí išli po tej ceste, bezhlavo biť," opisuje Marošov brat.

Skákali aj do policajtov

Rozzúrení útočníci, ktorí boli navyše aj opití, sa potom presunuli v poriadnej presile pred bytovku. Tam dostal nakladačku každý, koho stretli. "Tu sedeli traja, či dvaja a za nimi prišla celá zberba. Bili každého, koho stretli," tvrdí obyvateľ Rudnian Novota.

Poriadok urobili až privolané policajné hliadky. Podľa nášho zdroja útočníci skákali aj do nich. Rodina útočníkov má na celú bitku iný pohľad. Podľa nich mal bitku vyprovokovať samotný Maroš.

Dieťa tam nebolo

"Mám trinásťročná vnučku. Chytal ju na intímnych partiách, nedal jej pokoj. Tak preto my sme na neho skočili. Dve facky sme mu dali a ja s metlou a aj nevesta," hovorí členka rodiny.

"Nič z toho nie je pravda, pretože aj ten svedok, ktorý bol s mojím bratom, povedal, že tam žiadne dieťa ani žiadne ženy okolo neboli," hovorí zase Maroš.

Stiahnutie obvinenia

Maroš má po bitke zlomene lícne aj sánkové kosti na obidvoch stranách tváre. Na košickej stomatochirurgii čaká na operáciu. Polícia na prípade pracuje, vyšetrovanie bitky ešte neukončila. No agresori sa už snažia podplatiť aktérov.

"Som dostal telefonát od násilníkov toho incidentu a ponúkali dohodu finančnú, aby brat stiahol obvinenie," dodáva Marošov brat.

Súvisiace články

Najčítanejšie