Osadníci napadli policajtov, skončili v nemocnici

Osadníci napadli policajtov, skončili v nemocnici

ROZLOŽNÁ / Pri Rožňave v obci Rozložná zaútočili obyvatelia osady na dvoch policajtov počas výkonu služby. Jedného vraj škrtili, druhého sa snažili odzbrojiť a rozbili mu nos. Necelých sedem kilometrov od tejto osady, v Roštári, sa pobili miestni. Polícia predviedla viac ako desať ľudí.

Bitka sa mala začať pre rozbité čelné sklo na aute. Osadníci mali po príchode hliadky na nich zaútočiť.

Osadníci sa vrhli na policajtov

Podľa našich informácií sa na dvojčlennú hliadku vrhli desiatky miestnych. Jednému z policajtov rozbili nos, druhého škrtili. Osadníci chceli mužov zákona obrať aj o zbrane, to sa im nepodarilo.

"Toto som ešte nezažil. Nos rozbitý, ústa rozbité,"
hovorí policajt. Obaja policajti boli so zraneniami prevezení do nemocnice. "Obom policajtom spôsobili zranenia s dobou liečenia približne jeden mesiac," uviedla hovorkyňa košickej krajskej polície Jana Mesárová.

Zadržaní boli šiesti muži z obce Rozložná, v značne podguráženom stave ich umiestnili do ciel. "V súčasnosti vyšetrovateľ policajného zboru s podozrivými osobami vykonáva potrebné procesné úkony," dodala Mesárová.

Napadli dievča

Približne v tom istom čase sa partia opitých mladíkov pobila aj v neďalekej obci Roštári. Zaútočiť mali aj na mladé dievča, ktorého mama hovorí o veľkej bitke. "Chytil ju za vlasy, išla von a ťahal ju," hovorí matka napadnutej Anežka.

Na akcii sa zúčastnilo viac ako desať policajných hliadok, posily dorazili aj z Košíc. V Roštári zadržali policajti piatich útočníkov. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Česko Slovensko má talent
22:10 Uhorčík
22:50 Kingsman: Zlatý kruh
20:30 Oktagon zápasenie
00:20 Najväčšie svetové talenty
02:10 Leto 2003
20:10 V znamení zbesilosti
22:10 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:10 Okido I.
21:25 Bob staviteľ XV. - XVIII.
20:15 S terčem na zádech
21:45 Svatební obřad
23:25 Záhada Hory mrtvých