Rodinná dráma pri Michalovciach. Ján (38) strieľal po bratovi

Rodinná dráma pri Michalovciach. Ján (38) strieľal po bratovi

MICHALOVCE / Muž zo Zálužíc pri Michalovciach sa vyhrážal svojim najbližším a proti vlastnému bratovi dokonca namieril zbraň. V rodinnom dome, kde sa celý incident odohral padlo niekoľko výstrelov. Okrem polície preto museli zasahovať aj záchranári.

Ján strieľal po bratovi

V okrese Michalovce sa odohrala rodinná dráma. 38-ročný Ján sa vyhrážal svojim najbližším, že ich zabije. Vzápätí sa o to aj pokúsil, ale už so zbraňou v ruke. "Po vyhrážkach sa muž z izby vzdialil. Po chvíli sa vrátil s revolverom v ruke. Namieril na svojho brata a vystrelil," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mesárová.  

Prvý výstrel našťastie nikoho nezasiahol. Boj o holý život však pokračoval ďalej. Mladší Róbert sa vrhol na svojho brata a snažil sa ho v ďalšej paľbe zastaviť. Ani to však nepomohlo. "Počas zápasu došlo k dvom výstrelom zo zbrane, ktoré zasiahli 30-ročného muža do brucha a nohy," povedala Mesárová.

Príčina útoku doposiaľ nie je známa

Ani na druhý krát sa mu našťastie nepodarilo dokončiť to, čo začal. Jeho brata totiž guľka len takpovediac škriabla. "Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia s dobou liečenia do piatich dní," dodala.

Rodina si vydýchla až vtedy, keď sa 30-ročnému Róbertovi nakoniec podarilo útočníka spacifikovať a privolať policajtov. "Ide pravdepodobne o vzduchovú resp. plynovú zbraň, ktorá nepodlieha povoľovaciemu konaniu," objasnila Mesárová.

Čo muža k útoku na svoju rodinu viedlo sme sa nedozvedeli. Isté však je, že si narobil poriadne problémy. Polícia ho už totiž obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania. "Poverený príslušník zároveň spracuje návrh na vzatie obvineného muža do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí až trojročné väzenie," doplnila Mesárová.

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ - Andrea Grigovská

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:35 Útek na Horu čarodejníc
13:50 Narnia: Princ Kaspian
16:50 Shrek 2
11:15 Nové bývanie
12:45 Drvivý dopad
15:05 Denník ľadovej princeznej
12:20 Kto porazí šéfkuchára
12:50 Keď je pečenie umenie IV.
13:20 Keď je pečenie umenie IV.
12:25 Krtko
12:35 Bolek a Lolek idú do sveta
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
11:20 Kolo zázraků
13:10 Příšerky z vesmíru
14:45 Za zavřenými dveřmi