Majiteľ vyhladovaných, týraných koní: Uhynuli? To je normálne!

Majiteľ vyhladovaných, týraných koní: Uhynuli? To je normálne!

V prenajatých priestoroch opusteného družstva v Závadke nad Hronom držal chovateľ 13 koní v príšerných podmienkach. V rozpadnutej budove ich nechal živoriť bez sena iba na betóne. Policajtom táto kontrola doslova vyrazila dych. Nehovoriac o slovách majiteľa...

Trčiace rebrá, kosti, hladné kone

Kone z plemena arab boli zatvorené na betónovej ploche a doslova tu živorili. Vychudnuté telá a trčiace kosti sú dôkazom toho, že kone nikto pravidelne nekŕmi. Niektoré ledva stáli na nohách a vidno bolo každé rebro. Na príšerné podmienky doplatilo niekoľko žriebät, ktoré uhynuli.

Priestory si prenajal chovateľ zo západného Slovenska asi pred polrokom. Tvrdil, že zdevastovanú budovu sám opraví, no priviedol si sem kone a podľa svedkov na čas zmizol. "Tie kobyly sú v dezolátnom stave. Takto sa k zvieratám nemá správať," upozornil správca majetku.

Podľa majiteľa to je normálne

Obyvateľom, ktorí podmienky videli na vlastné oči, bolo zvierat ľúto a preto na problém upozornili. Pracovníci veterinárnej a potravinovej správy začali konať. Podarilo sa nám stretnúť aj s majiteľom koní. Ten však poprel, že by sa o kone nestaral. "To zviera nejavilo žiadne známky, bez príčiny uhynulo," tvrdí. Povedal nám, že je vyštudovaný veterinár a úhyn troch žriebät nie je ničím výnimočný.

"Začali sme trestné stíhanie pre prečin zanedbania starostlivosti," informovala bynskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltányová. V priestoroch prebehne ešte niekoľko kontrol, pokiaľ majiteľ stav nezmení, zrejme príde o všetky kone. Navyše mu hrozia dva roky vo väzení.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
17:00 NOVINY O 17:00
17:50 Súdna sieň
16:00 Simpsonovci XXII.
16:30 Simpsonovci XXII.
17:00 Profesionáli III.
16:00 Vtierka Castle III.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
15:40 Lovci drakov
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
13:45 Skleněný zámek
16:05 Zátah
18:20 Nanga Parbat