Polojasno
25°
Bratislava
Krištof
28.7.2025
Pervitín, váha aj fajka: V Prievidzi zadržali muža s drogami v aute
Zdielať na

Pervitín, váha aj fajka: V Prievidzi zadržali muža s drogami v aute

Archívna reportáž

Pozrite si reportáž s podobným prípadom

PRIEVIDZA / Prievidzský policajný vyšetrovateľ obvinil 33-ročného muža zo zločinu neoprávneného prechovávania omamnej látky a psychotropnej látky. Mal pri sebe pervitín, Trenčianska krajská polícia o tom v pondelok informovala na sociálnej sieti.

Zadržali vrecúška s kryštalickou látkou

"Obvinený na parkovisku v Prievidzi prechovával pri sebe, ako aj vo svojom motorovom vozidle igelitové vrecúška s obsahom svetlohnedej kryštalickej látky. Okrem toho policajti zaistili aj iné predmety súvisiace s jej možným užívaním alebo distribúciou, ako napríklad digitálnu váhu či sklenenú fajku," uviedla polícia.

Následnou expertízou bolo podľa nej zistené, že ide o pervitín, a to v celkovom množstve 25,05 gramu. "Uvedené množstvo je podľa zákona považované za väčšie množstvo spôsobilé ovplyvniť psychiku konzumenta," ozrejmila.

Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného, s ktorým sa súd stotožnil. "Polícia aj naďalej aktívne zasahuje proti drogovej trestnej činnosti a každému jednému prípadu venuje zvýšenú pozornosť," deklarovali policajti.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy