3 mŕtvi, 3 v kritickom stave. Môže za to nelegálny alkohol

08.09.2012 15:00 Noviny.sk Krimi

3 mŕtvi, 3 v kritickom stave. Môže za to nelegálny alkohol

V českom Havířove zomrela 59-ročná žena v dôsledku otravy jedovatým metylalkoholom. Ukázala to pitva, o ktorej v sobotu informovala polícia. Ide pritom už o tretiu obeť otravy pravdepodobne pančovaným alkoholom v ČR v septembri.

Čapovaný alkohol zabíjal

Metylalkohol sa používa napríklad ako prísada do nemrznúcich zmesí či pohonných hmôt. "Dvaja ľudia zomreli, traja sú vo vážnom stave," doplnila hovorkyňa krajskej polície Soňa Štětinská. Po Havířove preto okamžite začali premávať policajné autá.

Prostredníctvom megafónov muži zákona upozorňovali ľudí, aby čapovaný alkoholl nepili. "Ak si už ľudia takýto alkohol aj zakúpili, nech kontaktujú okamžite políciu," doplnila Štětinská.

Policajti spoločne s colníkmi našli v jednej zo šumperských trafík barely s tvrdým alkoholom. S nejasným pôvodom. Práve tu sa mohol tento alkohol prelievať do PET fliaš a následne predávať ľuďom.

Opatrnosť je na mieste

"Medzi tie najhlavnejšie príznaky patrí samozrejme nevoľnosť, zvracanie, kŕče v bruchu, môže sa k tomu pridať i zlé videnie či úplná slepota. V niektorých prípadoch môže pacient aj zomrieť," objasnil lekár z Nemocnice z poliklinikou v Havířove Robert Bocek.

V meste práve začínajú trojdňové Havířovské slávnosti. Tentokrát sa ale na nich nesmie čapovaný alkohol predávať. Ľudia by ale nemali piť ani ten, ktorý majú doma a jeho pôvodom si nie sú istí. 

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: ISIFA/ilustračné

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Jan Gavelčík

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:30 NAJHĽADANEJŠÍ
23:30 Kosti II.
00:30 Aféry
22:30 Let Fénixa
00:55 DEDIČSTVO
01:45 KINOSÁLA
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXII.
23:55 Spackané plastické operácie
00:55 POLICAJTI V AKCII
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
22:10 Hellboy: Královna krve
00:10 Strážce spravedlnosti II.
00:55 Strážce spravedlnosti II.