Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Policajt udrel osadníka. Usvedčil ho amatérsky záznam!
Zdielať na

Policajt udrel osadníka. Usvedčil ho amatérsky záznam!

Surová bitka päsťou do tváre. A dostal ju práve osadník z obce Vechec od muža zákona. Podľa polície však voči mužovi použili donucovacie prostriedky, pretože kládol odpor. Osadníci ale tvrdia opak. A ako dôkaz majú video z mobilu - zákrok si totiž nakrútili... Viac zisťoval reportér Pavol Janič.

Nedal občiansky, tak dostal päsťou

Podľa miestnych obyvateľov si policajti pýtali od osadníka len občiansky preukaz. "Prišiel ku mne, pýtal občiansky preukaz a tak ma udrel, ja rovno okolo steny a vybral vonku pištoľ," spomína na udalosť údajne napadnutý Radoslav. "Jak som uvidel pištoľ, tak som utiekol a tamten kričal - streľ! Zastreľ ho!"

Tento zákrok sa jednému z osadníkov podarilo nakrútiť. Na záberoch vidno, ako policajt po dvojitej výzve na predloženie občianskeho vrazil mužovi päsťou do tváre. Muž sa mu však nemal čím preukázať. "Ja som nemal občiansky preukaz, ja mám doklad," tvrdí Radoslav, ktorý si vybavuje nový preukaz.

Sťažnosť osadníci nepodali

Podľa polície však muž odmietal ísť s nimi na oddelenie, aby tam jeho totožnosť overili. "Muž nerešpektoval výzvy polície, pri predvádzaní kládol aktívny odpor, preto boli voči nemu použité donucovacie prostriedky," informoval prešovský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Hliadku sem privolali samotní osadníci kvôli mužovi, ktorý tu nemá trvalý pobyt a už v minulosti im tu robil problémy. Situácia sa ale vyhrotila a podľa miestnych išlo o život. Obyvatelia osady ani po poučení nechceli podať voči zákroku sťažnosť, preto ho teda inšpekcia preverovať nebude.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

TV JOJ

Súvisiace články

Najčítanejšie správy