Zlodeja (17) zastavili až výstrely, od strachu sa pomočil

Zlodeja (17) zastavili až výstrely, od strachu sa pomočil

Ešte ani nedosiahol hranicu dospelosti, no za sebou má už viaceré lúpeže. Reč je o 17-ročnom Lukášovi z obce Lipník, ktorý sa vlámal do základnej školy. Všetko sa skončilo naháňačkou s handlovskými policajtmi, ktorí museli dokonca dvakrát vystreliť.

Alarm v škole nečakal

Z partie popíjajúcich mladíkov v obci Chrenovec-Brusno neďaleko Handlovej sa odpojil 17-ročný Lukáč. Odišiel do základnej školy, vraj len na toaletu. No bola to zámienka. Chlapec vyrazil dvere a dostal sa až do kancelárie, kde chcel ukradnúť cenné veci.

"Pohyb neznámej osoby v narušenom objekte aktivovalo signalizačné zariadenie," informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová. Mladíka zvuk vydesil a okamžite sa dal na útek. Potkol sa pritom o lavičku a preletel cez sklenú výplň dverí. Utekal do vedľajšej obce Lipník, no vtedy mu v pätách boli už policajti. Keďže mladík na ich výzvy nereagoval, vystrelili do vzduchu.

Od strachu sa údajne pomočil

"Som počula, že asi policajti kričali stoj, stoj, až potom dva výstreli padli," spomína obyvateľka Lipníka. Chlapca výstrely tak vystrašili, že sa údajne pomočil. Skončil v cele predbežného zadržania.

Pre policajtov však nie je neznámy. Už v 15-tich kradol naftu, neskôr vylúpil miestne pohostinstvo. Teraz mu hrozí minimálne rok za mrežami. Keďže však ide o mladistvého, trest by sa mu znížil na polovicu.

Zdroj: TV JOJ/ilustračné

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Ľubo Trautenberger

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:25 ZLATÁ MASKA
15:05 Woody Woodpecker
17:10 Prázdniny Mr. Beana
13:35 Prepáč, si ženatý
15:50 Brácha za všechny peníze
17:45 Áno, šéfe! USA V.
13:35 Keď je pečenie umenie IV.
14:10 Keď je pečenie umenie IV.
14:45 ZÁCHRANÁRI
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
12:55 Věčně mladá
14:55 S tváří anděla
16:50 Maggie má plán