Hokejový šampionát zvýšil v mestách ceny. Niektoré služby zdraželi aj trojnásobne

Hokejový šampionát zvýšil v mestách ceny. Niektoré služby zdraželi aj trojnásobne

BRATISLAVA / Hokejový šampionát prilákal na Slovensko tisícky fanúšikov z celého sveta. Okrem organizátorov majstrovstiev si na svoje prídu aj poskytovatelia služieb. Zaplnené haly v Košiciach a v Bratislave, obsadené hotely a reštaurácie praskajúce vo švíkoch už teraz naznačujú, že na 16-dňové podujatie budú viacerí ešte dlho spomínať s láskou.

Kým pred ôsmimi rokmi stáli hokejové majstrovstvá 15 miliónov eur, za tie aktuálne by sme mali zaplatiť až 20 miliónov. Viac ako 80 percent predaných lístkov však rozhodlo, že by mali byť ziskové.

"O koľko to bude, to vám neviem dnes povedať, ani nebudem prognózovať, pretože tieto čísla budú jasné, až keď budú všetky faktúry a všetky veci uhradené," uviedol riaditeľ organizačného výboru IIHF MS. 

Zarobiť by mali najmä poskytovatelia služieb v oboch mestách. Veď ceny v hoteloch často stúpli aj dvojnásobne. "Spotrebitelia sa nemusia obávať, že ceny zostanú na takejto úrovni, hneď po šampionáte sa tie ceny dostanú na pôvodnú úroveň," povedala analytička Lenka Buchláková. 

Hokejových fanúšikov láka predovšetkým život v meste, aj keď múzeá a galérie si na nich až tak veľmi nezgustnú. No a keďže jesť, piť a zabávať sa musí stále, fanúšikovia majú jasno, na čo sa rozhodnú míňať. "Najviac na tom dokážu zarobiť obchodníci, ktorí predávajú suveníry a potraviny a prebaľujú ich do hokejových motívov a tým pádom zvyšujú aj ceny," dodala Buchláková. 

Na dračku idú najmä suveníry so slovenskými štátnymi symbolmi a to bez ohľadu na to, či ide o dvojkríž alebo skrížené hokejky. Návrat dobrých časov hlásia aj taxikári a to najmä po skončení zápasov.

"Samozrejme, že navýšenie tých tržieb je, lebo tí zákazníci, najmä zahraniční, si zastavujú tie vozidlá a tam sa to navyšuje trocha," potvrdil predseda únie taxikárov Bratislavy Ondrej Wenzl. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
12:50 INKOGNITO
11:35 Áno, šéfe USA III.
12:30 NA CHALUPE
14:10 Prvé oddelenie
11:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
13:45 Kosti
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
12:10 Dážďovečky
12:25 Krtko
11:10 Paddington
12:55 Cesta za králem trollů
14:50 Který je ten pravý?