Predáva sa u nás nekvalitný benzín?

07.06.2008 15:10 Noviny.sk Ekonomika
Predáva sa u nás nekvalitný benzín? Zdroj: TV JOJ
Ak sa chystáte do Čiech, opatrne s tankovaním. Mohli by ste prísť aj o motor. Pokuty za nekvalitný benzín sa tam vyšplhali až na jeden milión korún.

Ak sa chystáte do Čiech, opatrne s tankovaním. Mohli by ste prísť aj o motor. Pokuty za nekvalitný benzín sa tam vyšplhali až na jeden milión korún.

No a ak vás zaujíma, ako je to s kvalitou benzínu u nás, sme na tom o čosi lepšie, avšak nekvalitný benzín sa nachádza aj u nás. Aj keď ceny benzínu za posledné tri mesiace prudko vzrástli o kvalite sa to povedať nedá.

Kým v Čechách kontrolóri zistili nízky bod vzplanutia nafty a tým zlé mazanie motora, u nás zase šarapatí jeho riedenie vodou. Podľa odborníkov tu hlavne bývajú problémy u menších čerpacích staníc, človek natankoval polku nádrže a po dvoch kilometroch mu začal motor skákať.

Kontrolóri na Slovensku dostali štyri podnety od občanov, dvaja Slováci sa sťažovali na kvalitu benzínu. Inšpektori však názvy neserióznych benzíniek zverejniť nechcú. Podľa nich, informácie o výsledku kontroly možno poskytnúť iba na základe žiadosti podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

V praxi to znamená, že inšpekciu môžete osloviť písomne alebo telefonicky a odpoveď dostanete po niekoľkých dňoch. Do uzávierky sme však odpoveď nedostali ani my.

Viac sa dozviete vo večernom spravodajstve TV JOJ.

Zdroj: joj.sk/TV JOJ, Eva Bariová

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 DEDIČSTVO
07:30 Panelák
05:25 Hoď svišťom II.
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Tajemství úspěchu
07:20 Vánoční okouzlení
08:55 Zvuk dětské duše