Oblačno
22°
Bratislava
Bernard
20.5.2024
Posun v prípade dievčatka, ktorého telo našli na skládke: Zadržali ďalších podozrivých
Zdielať na

Posun v prípade dievčatka, ktorého telo našli na skládke: Zadržali ďalších podozrivých

Zdroj: TASR

BELEHRAD / Srbské úrady zadržali ďalších dvoch podozrivých v súvislosti so smrťou dvojročného dievčaťa, po ktorom pátral aj Interpol. Oznámilo to v sobotu srbské ministerstvo vnútra.

Danka Iličová sa stratila 26. marca v meste Bor na východe Srbska. Po niekoľkodňovom pátraní po dievčati, pri ktorom v Srbsku použili prvýkrát aj svoju verziu systému AMBER alert, používanú pri únosoch detí, srbská polícia vo štvrtok oznámila, že dievča je mŕtve. V súvislosti s prípadom polícia tiež oznámila zadržanie dvoch podozrivých, ktorí sa k činu podľa prezidenta Aleksandara Vučiča priznali. Podľa predbežných výsledkov vyšetrovania dievča zrazili autom zamestnanci verejných služieb a telo potom vyhodili na skládku.

​Rezort vnútra v sobotu oznámil, že polícia zadržala ďalších dvoch ľudí. Tí sú podozriví z toho, že pomáhali jednému z hlavných podozrivých presunúť telo dievčaťa zo skládky na neznáme miesto. Podľa polície tak zrejme spravili 28. marca. Úrady pritom po tele dievčatka stále pátrajú, keďže podozriví neuviedli, kde presne telo ukryli, píše AFP.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy