Zatiahnuté, zmiešané prehánky
Bratislava
Edmund
1.12.2023
Prestrelka: Traja mŕtvi a šesť zranených policajtov!
Zdielať na

Prestrelka: Traja mŕtvi a šesť zranených policajtov!

Zdroj: detnews.com

Šesť mužov zákona utrpelo zranenia pri dvoch prestrelkách, ku ktorým došlo v nedeľu v amerických mestách Detroit a Port Orchard...

Streľba si vyžiadala celkovo troch mŕtvych - dvoch páchateľov a jednu zrejme nezúčastnenú osobu.

Štyroch policajtov zranil muž, ktorý prišiel tesne pred 16.30 h miestneho času na policajnú stanicu v Detroite a začal tam bezhlavo strieľať, informovala stránka novín Detroit Free Press.     

Ani jeden postrelený policajt však nie je v ohrození života, uviedol na tlačovej konferencii policajný šéf Ralph Godbee Jr. 

Ako prvú zasiahol policajtku na chodbe. Zachránila ju však nepriestrelná vesta a po ošetrení ju z nemocnice prepustili.     

Streľba v Detroite policajná prestrelka

detnews.com

Na pomoc jej pribehol veliteľ stanice, ktorého strelec zasiahol do chrbta. Jeho zranenie bolo najvážnejšie, ale  vyhliadky na uzdravenie sú veľmi dobré.     

Muž potom pokračoval v streľbe, pričom zranil ďalších dvoch policajtov, ktorí utrpeli zranenia hlavy. Nakoniec sa ho podarilo zneškodniť.     

Godbee informoval, že polícia identifikovala strelca, ale odmietol zverejniť jeho meno. Motívy jeho činu zatiaľ nie sú známe.  Dvaja ľudia zahynuli a dvaja utrpeli v nedeľu popoludní miestneho času zranenia pri streľbe pred predajňou siete Wal-Mart v meste Port Orchard v štáte Washington. Informoval o tom portál kitsapsun.com.     

Obeťami streľby sú muž a tínedžerka, ktorá zomrela po prijatí do miestnej nemocnice. Polícia zisťuje, či sa navzájom poznali. Páchateľ postrelil dvoch zasahujúcich zástupcov šerifa.
     

 K prestrelke došlo po tom, čo policajti išli preveriť hlásenie o podozrivej osobe. Keď sa k nej na parkovisku približovali, muž spustil paľbu, ktorú policajti opätovali.

Najčítanejšie správy