Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Nepreparkovať auto sa nevypláca. Cestári ho na mieste zabetónovali
Zdielať na

Nepreparkovať auto sa nevypláca. Cestári ho na mieste zabetónovali

Zdroj: TASR

LODŽ / Nečakanej pozornosti sa dostalo jednej z ulíc v poľskej Lodži, na ktorej v týchto dňoch cestári robia povrch. Na vozovke zostalo auto, ktoré jeho majiteľ nepreparkoval, a robotníci ho zabezpečili debnením, zakryli plachtou a obliali betónom. O tomto kurióznom prípade informujú poľské médiá.

"Oprava ulice Legionov nabrala také tempo, že niektorí si nezvládli ani preparkovať," komentovala situáciu na sociálnej sieti X lodžská radnica, ktorá je investorom stavby. Hovorca radnice Pawel Spechowicz portálu interia.pl povedal, že "zabetónované" auto zaiste púta pozornosť, "ale nemá žiadny vplyv na kvalitu opravy". Vysvetlil, že majiteľ auta si bude musieť auto prevziať a dostane účet za celú akciu, ktorá sa odohrala okolo jeho vozidla.

Poľskí používatelia internetu v tejto súvislosti hovoria o "uväznenom" aute. Kritizujú mestskú políciu, že sa v tejto veci neangažovala včas a len za stierač auta dala upozornenie o udelení pokuty. Zrejme sa nesnažila majiteľa nájsť napríklad podľa poznávacej značky, ešte kým na miesto prišli cestári s pripraveným betónom. Podotýkajú, že auto mali strážnici nechať odtiahnuť a že jeho majiteľa príde "vyslobodenie" z betónu pekne draho.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy