Zatiahnuté
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
Školáčku najprv naháňal po ulici, potom ju pobodal. Dievča skončilo na JIS-ke
Zdielať na

Školáčku najprv naháňal po ulici, potom ju pobodal. Dievča skončilo na JIS-ke

Zdroj: TASR

BRNO / Pobodanie školáčky v Brne vyšetruje polícia pre podozrenie z pokusu o vraždu dieťaťa mladšieho ako 15 rokov. Páchateľovi v prípade odsúdenia hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov, prípadne trest výnimočný. Na policajnom webe o tom vo štvrtok 21. septembra informoval hovorca Peter Vala.

Záchranári dievča previezli na ošetrenie do detskej nemocnice. Hovorkyňa Fakultnej nemocnice Brno Veronika Plachá vo štvrtok okolo 10.00 h ČTK oznámila, že dievča je stabilizované na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Školáčku na Táborskej ulici v Brne v stredu napadol muž. "Útočníka na mieste do príchodu polície zadržal náhodný okoloidúci. Po príchode hliadky mestskej polície musel byť agresor za použitia donucovacích prostriedkov spacifikovaný. Páchateľ bol na mieste policajtmi zadržaný a prevezený do policajnej cely," opísal Vala. Prípad vyšetrujú krajskí kriminalisti z 1. oddelenia pre podozrenie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu na dieťati mladšom ako pätnásť rokov.

Podľa informácií serveru idnes.cz bol muž zrejme pod vplyvom drog, dievča naháňal. "Bežali od vedľajšej základnej školy, dievča utekalo dole po Táborskej, on za ňou. Pred stánkom s ovocím a zeleninou chlapi feťáka zastavili, nech nikam neuteká a snažili sa ho strážiť. Zrazu sa feťák vysmekol, ušiel a bodol ju," opísala serveru svedkyňa.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy