Jasno
27°
Bratislava
Stela
3.10.2023
Policajti ju vyzývali vystúpiť z auta, no odmietla. Mladá tehotná žena podľahla zraneniam
Zdielať na

Policajti ju vyzývali vystúpiť z auta, no odmietla. Mladá tehotná žena podľahla zraneniam

BLENDON / Nasledujúce zábery nie sú vhodné pre maloletých divákov. Zachytávajú totiž policajný zásah v Ohio, ktorý sa skončil smrťou mladej tehotnej Afroameričanky. Jej príbuzní obviňujú práve policajtov z hrubého zneužitia moci.

Je štvrtok, 24. augusta a na parkovisku pred nákupným centrom v mestečku sa strhla mela. Majitelia potravín obvinili skupinu žien z krádeže alkoholu a privolali policajtov na pomoc. Ukázali pritom aj na 21-ročnú Takiyu. Policajti pristupujú k jej autu a vyzývajú ju, aby vystúpila. Ona sťahuje okienko, no vystúpiť odmieta

Jeden policajt stojí pri okne a háda sa s Takiyou. Druhý stojí pred autom, aby neodišla. Situácia sa veľmi rýchlo vyostruje. Tehotná žena napriek opakovaným výzvam stláča plyn a auto sa dáva pomaly do pohybu. Vtedy padne výstrel. Guľka preletí predným sklom a Takiyu ťažko poraní.

Auto ešte chvíľu pokračuje v jazde, kým sa zastaví, policajti následne rozbijú sklo a dostanú sa k nej. Je však už neskoro. Ťažko poranenú ženu prevezú do nemocnice, no nedokážu ju zachrániť. Neprežije ani plod, ktorý nosila pod srdcom. Takiya zomiera. "Každá smrť je tragédiou. Príbuzní ženy, ktorá zahynula sú pochopiteľne rozrušení. Som a zostanem s nimi v kontakte," uviedol John Belford, šéf polície.

Policajta, ktorý strieľal postavili do vyšetrenia prípadu mimo službu. Jeho identitu však napriek nátlaku rodiny zastrelenej zatiaľ nezverejnili. Argumentujú tým, že sa sám stal obeťou útoku, keď sa ho pokúsila mladá žena autom prejsť. Celý prípad skončí pravdepodobne na súde.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy