Zatiahnuté
19°
Bratislava
Oliver
7.7.2025
V zoo evakuovali pre útek tigrov 10 000 ľudí
Zdielať na
Zahraničie

V zoo evakuovali pre útek tigrov 10 000 ľudí

tiger india reuters

Zdroj: REUTERS/ilustračné

Dva bengálske tigre ušli zo svojej klietky

Divokým šelmám sa podarilo zo zajatia utiecť vo chvíli, keď im pracovníci zoo v meste Guwahati dezinfikovali klietku. "Našťastie tigre zotrvali v priestore zoologickej záhrady a nevyšli do ulíc mesta," uviedol správca zoo Narayan Mahanta pre AFP.

"Okamžite sme evakuovali návštevníkov a snažili sme sa čo najskôr tigre lokalizovať. Jedného z nich sme čoskoro našli oddychovať pri jednom z bazénov," dodal Mahanta.

Neskôr sa pracovníkom zoo podarilo s pomocou utišujúceho prostriedku chytiť aj druhého tigra. Nikomu z návštevníkov sa nič nestalo, hoci mnohí z nich, keď uvideli voľne pohybujúce sa dravce, začali panicky utekať.

V najväčšej zoologickej záhrade severovýchodnej Indie v roku 2007 došlo k útoku tigra, ktorý sa skončil smrťou návštevníka. Päťdesiatročný muž vtedy spadol do tigrieho výbehu, keď si chcel šelmu odfotografovať a doplatil na to životom.

Zdielať na

Najčítanejšie správy