Zatiahnuté
Bratislava
Mikuláš
6.12.2023
Počet obetí zemetrasenia v Indonézii presiahol 300
Zdielať na

Počet obetí zemetrasenia v Indonézii presiahol 300

Zdroj: TASR

JAKARTA / Na najmenej 310 stúpol počet obetí zemetrasenia, ktoré v pondelok, 21. novembra, postihlo indonézsky ostrov Jáva.

Prírodná katastrofa spôsobila zosuvy pôdy a mala za následok aj zrútenie budov v meste Cianjur, ležiacom v rovnomennej oblasti a zhruba sto kilometrov južne od hlavného mesta Jakarta, kde sa nachádzalo aj epicentrum zemetrasenia. Nezvestných je naďalej dvadsaťštyri ľudí. Pri otrasoch sa zrútilo aj viacero škôl a medzi obeťami na životoch je tak aj mnoho detí, ktoré v nich v tom čase boli.

Zranenia utrpelo viac než 2-tisíc ľudí a otrasy poškodili 56-tisíc domov. Vyše 62-tisíc ľudí bolo tiež nútených evakuovať sa do najmenej sto dočasných útočísk v okolí Cianjuru. Zosuvy pôdy a náročný terén komplikovali aj záchrannú činnosť. V oblasti po zemetrasní zaznamenali vyše sto dotrasov a tiež výpadky elektrického prúdu. Záchranárom pomáhajú aj stovky policajtov. Indonéziu postihujú často zemetrasenia i erupcie sopiek, keďže toto súostrovie leží v seizmicky aktívnej zóne, takzvanom Ohnivom kruhu, kde sa stretávajú tektonické platne.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy