Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Henrieta
28.11.2022
Po označení Ruska za štát podporujúci terorizmus, web Európskeho parlamentu zasiahol kyberútok
Zdielať na
Zahraničie

Po označení Ruska za štát podporujúci terorizmus, web Európskeho parlamentu zasiahol kyberútok

ŠTRASBURG / Webovú stránku Európskeho parlamentu zasiahol v stredu, 23. novembra, kyberútok. K zodpovednosti sa prihlásila prokremeľská skupina

Hovorca Európskeho parlamentu Jaume Duch zverejnil na Twitteri správu, že ich web sa stal terčom DDoS útoku. "V súčasnosti web nefunguje," dodal s tým, že stránka je zahltená požiadavkami zvonku. Technické tímy pracovali na čo najrýchlejšom vyriešení problému. Distribuovaný útok zahltením servera služby pomocou pochybnej aktivity obmedzí funkčnosť stránky alebo ju úplne vyradí z prevádzky. Europoslanci krátko predtým schválili uznesenie označujúce Rusko za štát podporujúci terorizmus.

"K zodpovednosti za kyberútok na web parlamentu sa prihlásila prokremeľská skupina. Európsky parlament je pod sofistikovaným kyberútokom. Naši IT odborníci vyvíjajú protitlak a chránia naše systémy. Toto sa deje po tom, čo sme vyhlásili Rusko za štát podporujúci terorizmus. Moja odpoveď je: Sláva Ukrajine!" uviedla šéfka europarlamentu Roberta Metsolová. V uznesení EP sa uvádza, že "úmyselné útoky a zverstvá páchané ruskými silami a ich zástupcami na civilnom obyvateľstve na Ukrajine, ničenie civilnej infraštruktúry a iné vážne porušenia medzinárodného a humanitárneho práva predstavujú teroristické činy a vojnové zločiny". Europoslanci na základe toho Rusko označili za štát podporujúci terorizmus a za štát, ktorý používa prostriedky terorizmu. Uznesenie podporilo 494 europoslancov, 58 bolo proti a 44 sa zdržalo hlasovania.

Súvisiace články

Najčítanejšie